Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar mindenki pécsi...

Miért akar mindenki pécsi lenni? :D

Figyelt kérdés
A PTE kampánya szerint. Érdekelnének vélemények, tapasztalatok az egyetemmel, oktatással és a várossal kapcsolatban.

#egyetem #Pécs #PTE #BTK #mindenki pécsi akar lenni
2019. jan. 22. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Én nem akarok pécsi lenni.


Myth Busted

2019. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:( but for real
2019. jan. 22. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Én se akarok
2019. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Én se! Szutyok egy hely!
2019. jan. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért, hogy többen menjenek oda és ez jól hangzik :) Én is Pécsen tanulok és én szeretem, nem egy rossz hely, de azért erősen túlzásnak érzem ezt a szlogent.


Pozitívum:

-viszonylag sokféle képzés közül lehet választani (10 kar - állam és jogtud., bölcsészettud., orvosi, egészségtud., természettud., gyógyszerésztud., közgazdaságtud., kultúratud-pedagógusképző-vidékfejl., műszaki és informatika, művészeti)

-én a képzés minőségére még senkit sem hallottam panaszkodni, ebből a szempontból én is elégedett vagyok a szakommal (most nyilván nem mindegy, hogy ki mit tanul)

-nekem az oktatókkal sem volt eddig problémám, a többség felkészült, tájékozott, hiteles és ténylegesen tanítani akarnak, segítőkészek mindenben (ez sem mindegy, hogy éppen ki tanítana)

-bátorítanak arra, hogy jobban elmélyülj az adott tudományterületben és ehhez lehetőséget is biztosítanak

-nyelvtanulásra is van lehetőség és amúgy csomó szabadon választható tárgy is van

-vannak közös (pl. Pécsi Egyetemi Napok) és külön kari egyetemi programok (pl. Kolbásztöltő Fesztivál), illetve bulik (pl. BTK- Szenes, TTKedd Sörház, Pécsi Est Café közgáz szerda, medikus csütörtök és még nem tudom, hogy mik vannak) és tipikusabb egyetemista helyek (pl. Kiskorsó, Csinos, Monte Cristo, Nappali, Bazár stb.)

-nem csak bulik és ilyen jellegű programok vannak az egyetemen és a könyvtárakban, hanem pl. különböző előadások és foglalkozások (pl. Pszieszta, Improvokál Társulat stb.)

-a városban is van csomó minden pl. koncertek (Pécsen amúgy szerintem nagyon jó lehet zenésznek lenni, mert kb. mindenhol zene van), slam poetry, társasjátékos "klubb", Bar of Legends (ez egy ilyen gaminges, e-sportos hely), szabadulószoba, színház, mozi, könyvbemutatók és beszélgetések, állatkert, edzőterem és tök jó kirándulóhelyek is vannak a környéken, maga a város is szerintem szép

-több kollégium van, elszórva a városban és szerintem azért van hely és válogatni is lehet, hogy kinek melyik lenne az ideálisabb, a legtöbb jó állapotú is és fel lettek újítva, valahol van edzőterem is

-Pécsen ugye elég sok az egyetemista, szóval szerintem albérletet és lakótársat sem olyan nehéz találni, viszont azért vidéki város révén sem kifejezetten olcsóak

-van csomó kajálda, étterem, kávézó, pékség, boltok stb., szóval szerintem minden elérhető


Negatívum:

-az én szakomon a specializációkban már nem túl nagy a választék és hasonló panaszokat már mástól is hallottam (de ugye ez is attól függ)

-sajnos nem biztos, hogy mindig van idő, energia, pénz a pozitívumoknál felsorolt programokra - pl. én is mindig nézegetem, hogy mikor hová mennék vagy mit lenne jó megnézni, de sajnos elég ritkán fér bele az egyetemi teendők mellé, így csomó mindent még nem is láttam Pécsen

-szerintem a helyi közlekedés az nem a legolcsóbb (pl. ugye a híres 500 forintos buszjegy, de amúgy egy havi diák buszbérlet az 3900 forint). Csak kijelölt helyeken, kijelölt időpontokban lehet buszjegyet, bérletet vásárolni, ami annyira nem kényelmes (pl. én általában estére érek oda a vonatommal és olyankor már sehol sem lehet kapni, így kénytelen vagyok megvenni az 500 forintos jegyet a buszon, majd utána a napokban keresni kell egy helyet, ahol éppen tudok vásárolni magamnak bérletet). Sajnos sokszor késnek is és rakosgatják ide-oda a megállókat, változnak az útvonalak is. Úgyhogy nem egy nagy város, de nem mindig egyszerű vagy gyors eljutni A-ból B-be.

-az információáramlás az nem a legjobb és az ügyintézés sem mondható gyorsnak vagy gördülékenynek

-az órarendek is sokszor olyanok szoktak lenni, hogy az ember csak nézi, hogy ilyen időpontokban mégis hogyan lehet meghirdetni egy órát (ez megint változó)

-azért nem egy annyira nyüzsgő, élettel teli város. Ez is nyilván attól függ, hogy hol laksz és merre jársz, de én sokszor úgy járok haza esténként (Uránváros), hogy alig találkozom emberrel. Szóval szerintem inkább célirányosan keresni kell, hogy te éppen mire vágysz, mert nem lehet minden sarkon buliba, jó szórakozóhelyre stb. találni.

2019. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy konkrétan mit szeretnél tanulni.
2019. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm #5-ös. Igazából csak szerettem volna olvasni egy ilyen átfogóbb választ, leírást egy olyantól, aki ott tanul. Sokáig oda szerettem volna én is jelentkezni, BTK anglisztikára, de nagyon messze van.
2019. jan. 24. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!