Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van kötelező testnev...

Egyetemen van kötelező testnevelés?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, mint a középiskolában, hogy időre le kell futni 2 km-t, ha nem akkor megkapom az egyesemet? Ha én természettudományi szakra szeretnék menni, de nem vagyok hajlandó a fejemen pörögve ugrókötelezni, akkor elszúrtam a tanulmányaimat?

Sehol nem találtam eddig kielégítő választ, hátha tud itt segíteni nekem pár egyetemista.



2019. jan. 26. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Van, de ez annyiból áll, hogy két félévig fel kell venned valamilyen sportot.

Nem olyan mint a gimis tesik.

2019. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Van. És igen, nagyjából úgy néz ki, amit írtál.

Nekünk legalábbis 4 félév tesi volt, amin különféle sportágakat kellett tolni, igaz én mind a 4et leúsztam inkább. Akkora vagyok mint egy kétajtós szekrény, én mondtam, hogy nem fogok menni "balettozni" de szívesen úszkálok akár többször is.

És ezt is lehetett, nem kötöttek bele. A cél inkább az volt, hogy mozogj valamit.


Amúgy megtaláltam, ez volt a követelmény:


[link]

2019. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Helyesbíteném az első kettőt: bizonyos egyetemeken van úgy ahogy mondják. Az Eltén például (már persze ha nem tesitanárnak tanulsz), egyáltalán nincs kötelező testnevelés.
2019. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Egyetem fuggo. Nalunk pl. van rengeteg sportolasi lehetoseg, de kotelezo tesi ora nincs egyaltalan.
2019. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Egészségtudományi karról tudok nyilatkozni, nálunk 4 félév kötelező tesit kell teljesíteni. A tantárgy teljesítésének feltétele, hogy az órákon részt vegyél, ha minden órán ott voltál,

(vagy utólag pótoltad a hiányzásokat) akkor minden rendben, ha nem, akkor egy felmérőt kell teljesíteni, adott idő alatt meg kell csinálni x felülést, x négyüteműt stb.

Nálunk lehetett választani kb. 10 féle lehetőség közül, sima tesi, aerobik, zumba, úszás, röplabda, kosárlabda, futás stb. Én nagyon élveztem a választott mozgásformát, heti 1 óra pedig igazán átvészelhető. Nyugi, nem lesz gáz. :)

2019. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok, SZTE TTIK-n elég a 2 félév tesi.


De bármely egyetemre is mész, az adott egyetem szabályzatai tartalmazni fogják, hogy mi a követelmény.

2019. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Pannonon tanultam, itt 4 félév tesi van (vagyis pár évig 2 volt, de azt hiszem visszavezették valamiért a 4-et). Nem olyan tesi volt mint gimiben, hanem lehetett választani mit csinálsz és mikor. 20 aláírás kellett hogy egy félévnyi tesi meglegyen, amit meg lehetett szerezni egyetemen belül vagy külsős órákkal (ekkor részt kellett venni egy fittségi felmérésen és vinni kellett igazolást róla).


A belsős óra lehetett úszás, kondi ezek alkalmanként 1 aláírást értek és azt csináltál amit akartál, a lényeg hogy mozogj. Volt aerobik, jóga, hot iron stb edzések ezek kb 1-1,5 órásak voltak és 2 aláírást értek, nem volt kötelező mindig ugyanazon részt venni, úgyhogy ha valamit mégse szerettél kipróbálhattál mást. A végén mindig adtak egy cetlit amin egy kód volt, azt fel kellett tölteni bizonyos felületre és ott számoltak kinek hány aláírás van meg, de a cetlis dolog miatt voltak akik ezzel kereskedtek es lehett aláírást venni.

2019. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk választhatom a pingpongozást, az nem olyan megerőltető. Igazából engem nem érdekelnek a sportok, sem az egészségem. Mindig kötelező, letudandó rosszként éltem meg a sportokat.
2019. jan. 26. 20:22
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
Itt mindenki egy csomó felesleges információt adott neked, természettudományos karon NEM fog kelleni tesizned semelyik egyetemen.
2019. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
#9 Neked sikerült jó nagy hülyeséget ideírnod. Nem tudom, minek ír ide valaki egy olyan témában, amiről láthatóan lövése sincs. Legalábbis egy egyetemet tudok mondani, ahol a természettudományi karon kötelező a testnevelés (2 félév), ez pedig a Szegedi Tudományegyetem. Itt egyébként egyáltalán nem úgy néz ki a tesi, mint a gimiben, nem fogsz egyest kapni, meg semmilyen jegyet, csak aláírást. Sportolni, tanárfüggő, hogy mennyire veszik komolyan, van, ahol elég tengeni-lengeni, más rád szól, hogy aktívabb legyél, meg ilyesmi. Alapvetően nem vészes. Egyébként az egyetem szabályzatában tudod megnézni, hogy ott konkrétan mi a helyzet a tesivel.
2019. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!