Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha, iskolán keresztül szeretné...

Ha, iskolán keresztül szeretnék szeretnék jelentkezni érettségire (már nem állok vele tanulói jogviszonyban) akkor azt hogy tegyem meg?

Figyelt kérdés
Szólnom kell valakinek az iskolából(igazgatő/ig.helyettes) vagy csak bemegyek és kész? És kit kell keresni? A titkárságon kell jelentkezni?

#érettségi #jelentkezée
2019. febr. 2. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az Oktatási Hivatal oldaláról kell letölteni a jelentkezési lapot és csak kormányhivatalban tudod benyújtani.
2019. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Ugyan tavasszal a legtöbb középiskolában szerveznek érettségit, így megpróbálhatsz bármelyiknél jelentkezni, de a gyakorlatban ez úgy működik, hogy a kormányhivatal kijelöl pár középiskolát, ahol a hozzád hasonló, tanulói jogviszonnyal nem rendelkezőket is vizsgáztatják. Legtöbbször ezek minden évben ugyanazok az iskolák szoktak lenni. Szóval ha nagyjából képben vagy, hogy melyik iskola szokott ilyet szervezni, akkor bemehetsz oda is. Mindenesetre ha biztosra akarsz menni, akkor a kormányhivatalon keresztül jelentkezel, és akkor ők fogják neked kijelölni azt az iskolát, ahová menned kell. Gyakorlatilag ez ugyanaz lesz, amit magadtól is próbálnál megkeresni, szóval egyszerűbb neked is ezen az úton próbálkozni, mint a középiskolákat végigjárni, mire valahol fogadnak.
2019. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha tudod, hogy melyik iskolában akarsz vizsgázni, akkor odamész, és megkeresed az iskolatitkárt, ő majd elmond mindent.
2019. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Eddig minden válasz 0%-os. :D
2019. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknak igaza van.


Én kétszer is voltam érettségi után érettségizni két különböző tárgyból, amikor már nem volt tanulói jogviszonyom.


Egyszer bementem az iskolába ahol érettségizni akartam, és a titkárságon kellett jelentkeznem, ezután leküldtek a postára, hogy fizessem be az érettségi díjat (személyesen nem lehet iskolában befizetni, az Oktatási Hivatalnak kell kifizetni, és utána visszamenni az iskolába elvinni a számlát, hogy kifizetted).


A másik esetben viszont a megyei Kormányhivatalnál jelentkeztem, itt is be kellett fizetni a pénzt rá, aztán jött egy levél amiben benne volt, hogy hol kell érettségiznem. A szóbeli és az írásbeli máshol volt, de ugyanabban a városban.


Szóval bemehetsz az iskoládba, és megkérdezheted, hogy fogadnak-e, ha nem akkor meg menj be a kormányhivatalba, az a legegyszerűbb.

2019. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
A másodikból is ki lehet bogarászni, de a harmadik szól arról, amiről a kérdés: hogy mi a teendő, ha iskolán keresztül szeretne jelentkezni.
2019. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez így működik. Kiválasztasz egy érettségi vizsgát szervező középiskolát, bemész a titkárságra és elmondod, hogy mit szeretnél. Ki kell tölteni a jelentkezési lapot, be kell fizetni a díját és majd értesíteni fognak a megadott elérhetőségek egyikén. Ennyi, én tavaly érettségiztem így és ez volt a menete. Amúgy az oktatas.hu-n ez le is van írva részletesen.
2019. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És mennyibe kerül?
2021. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!