Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3.5 hónap alatt 0-ról középszi...

3.5 hónap alatt 0-ról középszintű kémia érettségire való felkészülés?

Figyelt kérdés

Tudnátok tippet adni? Az egész napom szabad, megpróbálok napi szinten legalább 5-6 órát ráfordítani, úgy gondolom így van esélyem.

Ha jól tudom kémia közép szintű érettségihez elég a 9-10-es (mozaik) könyv tartalma, illetve a számítások.

Az ötösöm lesz sorozatot láttam több helyen, ezen kívül tudna valaki tippeket adni?

Köszönm



2019. jan. 31. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy nagyon hasznos tipp!

A számolásokbol nagyon nagyon sokat csinálj meg. A végére rutinból fogod tudni számolni a dolgokat és így nagyon sok időt spórolsz meg.

Sok sikert :)

2019. jan. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le a követelményrendszert, és tételesen aszerint haladj! Minden hétre iktass be egy pihenőnapot. Az utolsó két-három hétben már csak ismételj!
2019. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi ido alatt emeltre is felkeszulsz
2019. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Legalább 80% a cél

2019. jan. 31. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem, azóta már elkezdted a készülést, de azért megpróbálok segíteni :D

A mozaikos könyvek elvileg jók, bár ha már a fenti kettőből tanulsz, én javaslom még a Kémia 11-12. változatot is, ami elvileg direkt az érettségire készít. Azért elvileg, mert sajnos vannak benne dolgok, amiket a követelményrendszer nem kér, cserében meg kihagy dolgokat, amiket a követelményrendszer kér.

De én nem is tudok olyan könyvet, amiből egy az egyben fel lehetne készülni. Mindenesetre önmagában a 9. és 10.-es mozaik kevés (a szervetlen kémia eleve nincs is tárgyalva ezekben a könyvekben, az mozaik 8.-os osztályos könyvben van), de önmagában az érettségi felkészítő 11-12.-es könyv sem ér sokat (legfőképp azért, mert ez inkább összefoglaló jellegű és nem nagyon magyaráz).


Amikor én elkezdtem az érettségi készülést, szintén ezekhez a könyvekhez nyúltam (gimiben mozaikosból tanultunk, szóval adott volt). Később rátaláltam Villányi Ennyit Kellene Tudnod Kémiából c. könyvére, ami szerintem sokkal jobb bármelyik mozaikos könyvnél. Természetesen ez sem fedi le a követelményrendszert, de számomra sokkal érthetőbb a nyelvezete, ráadásul ebben rengeteg "anyagszerkezeti magyarázat" (ahogy követelményrendszer fogalmaz) le van írva és a mozaikosokból szerintem ez hiányzik a legjobban.


Az fontos, hogy ne könyv szerint haladj, hanem a követelményrendszer alapján. Így picit lassúbb, mert pl az általam említett könyv sorrendje picit eltér (pl. a szént és szilíciumot egymás mellett tárgyalja és utána veszi ezek vegyületeit, míg a követelményrendszer előbb a szént és annak vegyületeit hozza, majd csak aztán tér rá a szilíciumra...), de ez részletkérdés.


Ami nincs benne a könyvekben, azt próbáld meg netről megtalálni, én ezt a végére szoktam hagyni, mert amúgy sok idő elmenne a babrálással. Sokszor magyarul se találni valamit, ezért ha tudsz angolul, akkor előnyben vagy, néha már direkt úgy keresek rá a dolgokra, hogy időt spóroljak.


Számolásra az ötösöm lesz a legjobb szerintem, de nagyon le lehet ragadni egy kérdésnél, én eleinte minden kérdést meg akartam csinálni, de nem lenne rá időm, szóval megpróbálok ésszerűen szelektálni, emellett előző érettségik számolásait is gyakorold, meg természetesen a feladatokat is. Ezért szerintem úgy kalkuláld a dolgokat, hogy áprilisra végezz nagyjából, legalább olyan szinten, hogy mindenről legyen fogalmad és ami feladatokban nem megy, azokhoz vissza tudsz térni.

2019. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, közép kémiára természetesen közel sem nem kell az ötösöm lesz összes feladatát megoldani. :)
2019. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!