Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin mikor van idő tanulni?

Orvosin mikor van idő tanulni?

Figyelt kérdés
Nézegettem a neten fent lévő különböző egyetemek órarendjeit és elgondolkoztam azon, hogy ha van olyan nap, amikor 6-7-kor van vége az utolsó órának, akkor aznap kihagytok előadásokat, hogy tanuljatok, vagy éjszakáztok? Ez a kolis élettel hogy összeegyeztethető? Minden napra kell készülni valamiből, szóval olyan mint gimiben?

2019. febr. 8. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Ott és nálunk az állatorvosin is folyamatos a tanulás. Mindig és mindenhol. Van, hogy záráskor még tömve van a könyvtár meg a park. Ja, és mellette még gyakszik is!


De mindjárt jönnek a trollok és leírják, hogy ők egyszerre végeztek 3 egyetemet, gyerek, terhesség és diákmunka mellett, napi 4-4,5 perc tanulással! :)

2019. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Én nem éjszakázom (de sokan igen).

Én inkább hétvégén tanulok, gyakorlatok előtt meg csak átnéztem az anyagot. Ha több számonkérés is feltorlódik, akkor persze, kihagyom azokat az órákat, amiket lehet.

2019. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én az előadások nagy részét kihagytam és inkább tanultam helyettük. Szerintem pl. a SOTE-n csak a kémia, az élettan, néha a biokémia, a patológia, a farmakológia meg az aneszt-intenzív előadások hasznosak, a többinek nincs sok értelme. Meg persze van az a pár tárgy, ahol katalógusosak az előadások, oda sajnos muszáj bejárni (de minek). Így sosem éreztem szükségét, hogy éjszakázzak.
2019. febr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Általában az értelmetlen előadásokat kihagyom, ha muszáj bemennem (mert mondjuk katalógus van), akkor előadáson hátra ülök és tanulok, éjszakázás is előfordul, pláne egy-egy számonkérés előtt. Ha nagyon feltorlódik minden, akkor hétvégén nem megyek haza, hanem maradok a koliban tanulni, olyankor a legeffektívebb. Kolis élettel ezek a dolgok jól összeegyeztethetőek szerintem, ha zavarnak vagy te zavarod a szobatársaidat, akkor le tudsz menni a tanulószobába például, de van könyvtár, egyéb tanulóhelyszín is a koli körül elszórtan (Debrecen).
2019. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

1. Lehet, hogy abba az órarendbe bele van írva az összes köt.vál kurzus is, amikből nem kell az összes, csak bizonyos kreditnyi.

2. Ha valóban mindenre be akarsz járni, akkor tényleg nem nagyon lesz időd másra. Szelektálni kell. Minek bemenni olyan előadásra, ahol a tanár semmi pluszt nem mond el, csak felolvassa a diát, amit aztán kiadnak?

Vagy mi értelme bemenni olyanra, amin képtelen vagy ébren maradni, olyan bazira unalmas?

Én csak arra jártam be, aminek láttam értelmét.

2019. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem tanulok minden nap. 1-2 tantárgy kivételével nincsenek olyanok, amiből rendszeres számonkérés van, szinte mindenből csak évi 1-3 demó van. Arra az egy félévben max 1 tantárgyra persze rendszeresen készülök, de arra sem minden nap, hanemm hétről-hétre. Nekem ez így egyelőre rendben van, bár azért érzem, hogy ha mindenből rendszeresen tanulnék, az megkönnyíthetné az életem.


De még így sem járok be minden előadásra, mert felesleges. Igen, van, hogy tanulok helyette, de olyan is, hogy csak alszom, hogy később legyen majd energiám.

2019. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

A neten levo orarendek amiket talalhatott a gyerek az nem tartalmazza a fakultativ/elektiv kurzusokat, tobb szaz van beloluk ember... bele sem ferne 0-24re elosztva sem.


Nekem is ilyen surunek tunt az orarend, mikir elkezdtem legszebb éveimet 5 évvel ezelott. Ki kell huzni valahogy, es annyit kell tanulni amennyit csak lehet, es sztem nincs olyan egyetemista, aki ne ejszakazott volna.

2019. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Hehe, nem kell így rápörögni :)

Én első két évben jártam csak előadásokra, azokból is csak biokémiára meg élettanra, a többinek értelme nincs, nekem legalábbis nem sokat adott pl. egy anat előadás, a biofizikán meg még össze is zavartak.

Btw én éjszakai bagoly voltam az első években, de ez egyénfüggő.

Semmiképp ne úgy fogd fel ezt az egészet h egyetemre jársz + tanulsz és ebből áll a 24h.

Az élettanon kívül semmiből nem tanultam hétről hétre, csak demókra meg ugye vizsgákra.

Messze nem olyan, mint a gimi. És igen, nehéz az első 2 év, de nem olyan vészes, mint ahogy azt egyesek szeretik beállítani.

Az első két évem átlaga bőven 4,5 fölött volt, sokat tanultam, de okosba'. A szükségtelen dolgokat nem erőltettem (ld. sok előadás).


Végződ medika

2019. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én elsőéves vagyok a SZOTE-n, és szerintem elég sok idő van tanulni. Első félévben pl.egy darab előadásra nem jártam... így volt olyan nap, amikor csak egy másfél órás gyakom volt.

Mostmár például bejárok sejtbioszra, mert rájöttem, hogy kellenek a plusz pontok meg nehezedik az anyag is, de pl. a fizika előadásról csak annyit tudok, hogy mikor meg hol szokott lenni.

Összefoglalva szelektálni kell. Be kell menni 1-2 előadásra a szemeszter elején, és eldönteni, hogy a továbbiakban van-e értelme menni vagy sem, illetve érdemes felsőbb évesektől is tájékozódni ez ügyben.

2019. febr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!