Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali tagozatos egyetemisták...

Nappali tagozatos egyetemisták! Mennyire ítélitek hasznosnak az oktatást?

Figyelt kérdés

Mennyire gondoljátok, hogy az órák hatékonyak az anyag elsajátítása szempontjából? Segít nektek? Vagy inkább nem jártok be és otthon tanuljátok meg? Levelezőn is el tudnátok végezni?


Az én szakomból nincs levelező, egyre több a katalógus, pedig csak felolvassák a diákat. A "gyakorlatok" nevetségesek, kb. elismétlik, amit előadáson már elmondtak, sokszor csak ugyanúgy beültetnek az előadóba és leadják ugyanazt, de persze ott kell lenni, mert "gyakorlat":(


Közben persze kellene tanulni, de mire este hazaérek, már kb. esélytelen. Kb. egész héten úgy érzem, hogy teljesen feleslegesen járok be... El vagyok keseredve:(


Ti hogy élitek meg?


2019. febr. 19. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint jellemzően a tantárgyak 30-40%-a hasznos,ez körülbelül az összes szakirányos tárgy. Az alapozó tárgyak annyira nem hasznosak nagyon sokszor,hiába tanulsz matek 2.-t ha szakirányon egy tárgyból se kell deriválni,integrálni vagy diff. egyenletet megoldani,DE minden tárgy előfeltétele a Matek 2.


A nappali tagozaton sz*patnak a legjobban,ott a szórótárgyak tényleg azok, a levelezői nálunk lájtosabb ahogy hallom,bár nekem az egész Karomon kb nincs levelezői szóval rosszab a helyzet.


Nagyon sokat számít a tanár és annak előadásmódja.. volt olyan,hogy nem fogott meg a tárgy de az előadó nagyon szimpatikus volt és értelmes, ez pedig előfordult fordítva is, hogy maga a tárgy amúgy jó lenne de a tanár előadásmódja 000000 BIG NULLA.


Nekem ez már a tizedik félévem,van pár tárgyam ,igen azért mert van 1-2 tárgya amit abszolút nem értek és nem is érdekel de most hogy 2 napot kell bemenjek 3-on tudok dolgozni és egy kis pénzem is van.


Tanulni nem is fogsz sose hétköznap ,mindig hétvégén tanulok vagy ZH előtt 3-4 nappal.

Abban meg egyet tudok érteni hogy mindig este érsz haza.. nagyon szar amikor ugyanabba a városba laksz 1,5 órával hamrabb kelsz mint a kolis és annyi idő haza is menni.


Összességében annyira nem hasznos,mert a diplomások is betanított munkások lassan. Például én mérnöki papírt fogok kapni de számítógépen nem sok mindent tudok megtervezni mivel nem oktatták,pedig most az a legfontosabb, programokkal való tervezés (surfer,grapher,ArcGis,AutoCad) szóval emiatt elég szomorú vagyok és kb. csak a papír miatt vagyok az egyetemen .


Szóval ne légy szomorú,nekem a fejembe már többször megfordult ,hogy otthagyom de már muszáj végigcsinálni és végezni.

2019. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

röviden csak annyi hogy elsős koromnban mindenre bejártam aztán hézagosan utolsó évben konkrétan semmire.


diplomám minősítése 4,92....

ennyi!

2019. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én szinte semennyit nem járok be, és nincs is szükség rá

mindig egyedül, magamtól, leülve értelmezve a tananyagot tanultam meg

az egyetem nem ad piacképes tudást a mi területünkhöz, a szakmai tapasztalat sokkal többet ér, de a papír nélkül(konkrétan min. msc nélkül semmire nem lehet menni)

a gyakorlatokra kötelező járni, azokra bejárok, abból a legtöbb tényleg tud valamit adni

a kiscsoportos órákat szeretem, ahol nekem is aktívan csinálni kell valamit

annak hogy ülök 3 órán keresztül és nézek ki a fejemből nincs sok értelme

a tanyagot leginkább úgyis könyvekből, méginkább angol nyelvű szakirodalomból lehet elsajátítani(sok mindenhez nincs tankönyv, vagy magyar nyelvű szakirodalom)

a jegy sose függött attól hogy mennyit voltam bent, a tárgyaim jó feléről azt gondolom van értelme és hogy érdemes jól elsajátítani és kelleni fog később ez a tudás (ezekből mindig 5-ös voltam/vagyok), a maradék tárgyból pedig változó, ott annyi a cél, hogy minél kevesebb energiabefektetéssel legyen meg, ill. hogy ne csússzak

az órák helyett meg van a lehetőségem, hogy szakmai tapasztalatot szerezzek és pénzt is keressek(amit muszáj, ha meg akarok valahogy élni), így inkább erre szánom az időt

várom már hogy túl legyek az egyetemen, de még addig van néhány év

szóval meg tudom érteni kérdező, amit érzel, próbálj szelektálni, és kibírni még ahány féléved van...

2019. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!