Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakdolgozat írásnak mik...

Egy szakdolgozat írásnak mik a lépései?

Figyelt kérdés
Most végeznék ebben a félévben és már csak a szakdoga maradt hátra, de totál kaotikus eddig a dolog. A témavezetőmet se nagyon tudom megérteni. Azt mondta, hogy foglalkozzak ezzel, foglalkozzak azzal és majd ha van segítségem akkor jöjjek vissza. Hát okos nem lettem, szóval kikölcsönöztem pár könyvet és azon gondolkozom, hogy át kellene mindegyiket bújni és utána írni egy vázlatot vagy már eleve a vázlattal kellene kezdenem és ahhoz könyveket keresni. De honnan tudom mi legyen a vázlat, ha még nem vagyok jártas a témakörben. Ördögi kör! Privátban megírom a téma címét. És ha a vázlat megvan utána hogy kell összeollózni az elméletet? Az önálló munka még talán menne is, mert csak kiagyalok valami nyakatekert valamit, max írok egy mobil alkalmazást a kérdéses témával releváns területre. De konkrétan, szóval: mik a szakdolgozat írásának lépései és hogyan tudnék megírni egy szakdogát 2 hónap alatt, hogy gőzöm sincs az egészről?

2019. febr. 23. 10:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%
Én több is vagyok, mint egy középiskolai tanár.
2019. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert? Kisdoktorid is van? (Akkor is csak ugyanolyan ember vagy...)
2019. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nekem 2 diplomám van. De az alapképzésen a tanári egy külön szakirány volt, nálunk az volt a legkönnyebb elvégezni, sokan mentek is rá. Igaz azóta már visszahozták megint az osztatlant, mert rájöttek, h nincs így értelme.
2019. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
18%
De mire jogosít fel ez a 2 diploma, ami több, mint amire egy középiskolai tanárt feljogosít az övé?
2019. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
Egy diploma nem jogosít fel semmire. Ez csak egy ténymegállapítás volt, hogy szerinted a középiskolai tanárok az istencsászárok és senki sem több náluk, én meg mondom, hogy nálunk a szakon a tanár szakirány volt a legkönnyebb elvégezni és nem mellesleg 2 diplomám van.
2019. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%

"Egy diploma nem jogosít fel semmire."

Dehogynem. Bizonyos munkakörök betöltésére.


"szerinted a középiskolai tanárok az istencsászárok és senki sem több náluk"

Egyáltalán nem ezt írtam.

2019. febr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%

"Dehogynem. Bizonyos munkakörök betöltésére."


Majd koppansz, ha kikerülsz a munkaerőpiacra. Középiskolában még én is így vélekedtem

2019. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%
Kint vagyok a munkaerőpiacon, évtizedek óta olyan munkakörben, amihez kell a diplomám. :)
2019. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
14%
Normális munkahelyen nem a diploma kell hozzá, hanem a hozzá társított tudás
2019. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
63%-os: Aki BSc-n szerzett egy diplomát, aztán MSc-n még egyet annak 2 diplomája van. Ez általános iskolás matematika, összeadás témakörre. Persze attól, hogy valaki a bolognai rendszerben szerzett diplomát még nyilván nem jelenti azt, hogy a 2 diplomája többet érne, mint egy 1 diplomás emberé osztatlan rendszerben. (Nyilván kivételt képez ez alól, ha nem pont azonos területen szerezte a BSc és MSc diplomát) Tehát nem értem honnan jön ez a frusztráció és kisebbségi érzés. Hátrány úgyse származik belőle. Ha pedig zavar, hogy neked csak 1 diplomád van 5 év után, a bolognai rendszerben végzetteknek pedig 2, akkor mindig elmehetsz tovább tanulni.
2019. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!