Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakdolgozat írásnak mik...

Egy szakdolgozat írásnak mik a lépései?

Figyelt kérdés
Most végeznék ebben a félévben és már csak a szakdoga maradt hátra, de totál kaotikus eddig a dolog. A témavezetőmet se nagyon tudom megérteni. Azt mondta, hogy foglalkozzak ezzel, foglalkozzak azzal és majd ha van segítségem akkor jöjjek vissza. Hát okos nem lettem, szóval kikölcsönöztem pár könyvet és azon gondolkozom, hogy át kellene mindegyiket bújni és utána írni egy vázlatot vagy már eleve a vázlattal kellene kezdenem és ahhoz könyveket keresni. De honnan tudom mi legyen a vázlat, ha még nem vagyok jártas a témakörben. Ördögi kör! Privátban megírom a téma címét. És ha a vázlat megvan utána hogy kell összeollózni az elméletet? Az önálló munka még talán menne is, mert csak kiagyalok valami nyakatekert valamit, max írok egy mobil alkalmazást a kérdéses témával releváns területre. De konkrétan, szóval: mik a szakdolgozat írásának lépései és hogyan tudnék megírni egy szakdogát 2 hónap alatt, hogy gőzöm sincs az egészről?

2019. febr. 23. 10:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
19%

"Ha pedig zavar, hogy neked csak 1 diplomád van 5 év után, a bolognai rendszerben végzetteknek pedig 2, akkor mindig elmehetsz tovább tanulni."

És hova menjek, hogy az öt éven belül egyből öt éven belül kettő legyen? :)

Az benne a frusztráló, hogy a bolognaisok el vannak szállva maguktól, ráadásul a munkáltatók közül se mindenki van tisztában vele, hogy két diploma nem feltétlenül jelent többet, mint egy.

2019. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

"És hova menjek, hogy az öt éven belül egyből öt éven belül kettő legyen? :)"


CopyPrintbe esetleg lefénymásolni. Addig szokd meg, hogy neked 1 diplomád van, rengeteg más embernek pedig 2.


"Az benne a frusztráló, hogy a bolognaisok el vannak szállva maguktól"


Ez miben nyilvánul meg?


"a munkáltatók közül se mindenki van tisztában vele"


Normális helyen eleve nem a papír a lényeg, hanem a tudás. Ahol pedig 2 ugyanolyan tudást adó papír többet ér, mint 1 papír, oda meg nyilván felesleges is jelentkezni. De érdekelne amúgy honnan jön ez a tapasztalat?

2019. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!