Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudsz olyanról, aki az írásbel...

Tudsz olyanról, aki az írásbeli érettségik előtt eltörte az író kezét (jobbkezes a jobbat, bal kezes a balt)? Melyik tantárgyból hogy lett meg így az írásbelije?

Figyelt kérdés

2019. febr. 28. 20:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%
Tanulni kellett volna ahelyett hogy eltöröd a kezed...
2019. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
67%

Aki tud, annak teljesen mindegy, hogy írásbelizik vagy szóbelizik.

Ahol érdekelt vagy, érdeklődj az adott iskolánál és ne oktass ki másokat akik segíteni akarnak.

2019. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
80%

" De az is, ha valaki, aki tudja magáról, hogy ő írásban jobb, rá lenne kényszerítve, hogy az írásbeli helyett is szóbelizzen."


Nem értelek, mire fel az okoskodás? Ha egyszer nem tudsz írni, akkor csak szóbelin tudsz vizsgázni. Örülj neki, hogy kapsz egy esélyt és nem kell egy évet halasztani.

Érthetetlen a hozzáállásod, hiába tudsz írásban jobban, ha képtelen vagy rá.

Vizsga nélkül, méltányosságból nem vesznek fel sehova, még ha azt is szeretnéd.

2019. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan miért akarod eltörni a kezed?

Ha eltöröd, akkor miért érzed úgy, hogy az érettségi rendszer tol ki veled? Nem az, aki eltörte (valószínűleg te magad)?

Egyébként nem kell szóbelizni. Kérheted az egész vizsga pótlását a következő időszakban, amikor meggyógyul a kezed.

Általában véve nem célszerű eltörni a kezedet, ha nem akarsz hátrányokat magadnak. Ez az érettségitől teljesen függetlenül így van.

2019. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Tanulni kellett volna ahelyett hogy eltöröd a kezed..."

1. Ki mondta, hogy nem tanultam?

2. Ki mondta, hogy még nem érettségiztem le? :D


"Aki tud, annak teljesen mindegy, hogy írásbelizik vagy szóbelizik."

Ez nem így van. Mást mér az írásbeli és mást a szóbeli vizsga. Nem véletlenül van ez is, az is sok tantárgyból. És nem véletlenül történik meg az se, hogy egyeseket az írásbeli alól mentenek fel (nem kéztörés, hanem egyéb problémák, diszesség, stb. miatt), másokat meg pont a szóbeli alól (pl. beszédhiba miatt) - mert nekik meg igenis írásban lesz jobb a teljesítményük, előre látható. És nem kell ahhoz tanulási zavar, hogy viszonylag nagy eltérés legyen valakinek az írásbeli meg szóbeli teljesítménye között ugyanabból a tantárgyból is (főleg pl. idegen nyelvből tapasztalják ezt meg sokan): attól még le kell vizsgázniuk ebből is, abból is, de ők maguk is tudják előre, hogy az írásbelin vagy a szóbelin fognak-e elérni jobb eredményt - és tényleg.


"Ahol érdekelt vagy, érdeklődj az adott iskolánál és ne oktass ki másokat akik segíteni akarnak."

Nem oktattam ki senkit, csak kérdeztem, és ha olyan választ kaptam, ami nem volt elég jó, akkor továbbra is kérdeztem. Egyébként meg én vagyok az adott iskola :), ugyanis tanárként merült fel bennem a kérdés, de nálunk még nem volt ilyen a kétszintű érettségi bevezetése óta, ezért szeretnék hallani tapasztalatokról, hogy mi hogyan történt ilyen esetben.


"Ha egyszer nem tudsz írni, akkor csak szóbelin tudsz vizsgázni."

A vakok sincsenek rákényszerítve arra, hogy csak szóbelizzenek, erről konkrétan tudok, érettségiztettem is vakokat - bár ők azt választották, hogy csak szóbeliznek. De vizsgázhattak volna írásban is, ha akartak volna - akár úgy, hogy egy segítő felolvassa nekik a feladatokat, akár úgy, hogy előre jelzik, hogy Braille-írással kérik a feladatlapokat. A segítős módszer törött kéz esetében különösebb előkészületet sem igényel legtöbb tantárgy esetében, csak egy külön szobát (bár mondjuk idegen nyelvek esetén kell egy olyan segítőt keríteni, aki fel tudja olvasni a dolgokat az adott nyelven, ami már neccesebb lehet főleg kisebb nyelvek esetén, és főleg akkor, ha kikötés, hogy nem lehet adott szakos tanár...) - de ilyenről még nem hallottam, ezért tettem fel a kérdést.


"Érthetetlen a hozzáállásod"

Ti vagytok érthetetlenek itt páran, akik ilyeneket írtok:

"Pontosan miért akarod eltörni a kezed?"

:D

2019. márc. 2. 20:37
 16/35 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként meg én vagyok az adott iskola :), ugyanis tanárként merült fel bennem a kérdés,.."


Ha igaz amit írsz, akkor nagyon szomorú rád nézve.

2019. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

"ezért szeretnék hallani tapasztalatokról, hogy mi hogyan történt ilyen esetben."


Ha tanár lennél akkor pont neked tudni kellene, hogy ennek megvannak a szabályai.

2019. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Nem kell elhinned, hogy tanár vagyok. Végülis miért ne lehetnék egy lökött diák, aki képes lenne eltörni a saját kezét, hogy ne kelljen írásbeliznie? :))) A kérdés lényege így is, úgy is ugyanaz.

A szabályozások egyébként sokszor azzal végződnek, hogy az igazgató és/vagy a szaktanár belátására bízzák, hogy mi hogy legyen, főleg a kevéssé kiszámítható esetekben, ezért is van létjogosultsága a kérdésnek. És ha szerinted szomorú, ha egy tanár kérdez, érdeklődik, ha próbál nem csak írott szabályok olvasgatásával, hanem mások tapasztalataiból is tanulni, az már a te bajod.

2019. márc. 4. 22:18
 19/35 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is nagyon szomorú, ha tanár létedre nem tudod a ,megfelelő forrásokat megtalálni, hanem egy ilyen gagyi fórumon kérdezősködsz, ahova főleg gyerekek járnak, és a válaszok megalapozottsága nehezen, a válaszolók hozzáértése sehogy nem ellenőrizhető. Amit én írtam, azt azért írtam, mert értek hozzá, csak nem úgy fogalmaztam, mintha egy tanárhoz beszélnék, mert fel sem merült bennem, hogy komolyan innen akar valaki tájékozódni. De persze ezt se tudod ellenőrizni.


Egy dologban legyél biztos: a szabályozás egyértelmű. Nem az egyes iskolák és még kevésbé a szaktanárok szokásain múlik, sőt a szaktanárnak az égvilágon semmi beleszólása nincsen. Minden rendkívüli helyzet megoldása a szóbeli nyitóértekezletét megelőző időben az igazgató kizárólagos felelőssége. A rendszer alapja, hogy országosan egységes legyen.

Hiteles és hivatalos tájékoztatásért olvasd el a 100/1997-es kormányrendeletet, ennek az alapos ismeretére vizsgáztató tanárként amúgy is nagy szükséged lenne. Nem a te hibád, a rendszer működik rosszul, hogy a tanárokat nem képzik az érettségiztetés jogi vonatkozásaiból.

Ezenkívül kell lennie egy helyettesnek az iskoládban, aki az érettségit szervezni szokta, hozzá is fordulhatsz a kérdéseiddel.

További javaslatom, hogy ha bármiféle olyan problémátok van, amiben nem vagytok biztosak, bátran kérjétek ki az érettségi elnök véleményét. Az elnök neve és telefonszáma már az írásbelik kezdete előtt megjelenik a DARI rendszerben, hiszen az első perctől él a megbízatása, jogosult ellenőrizni az írásbelit. Ha ebben az időszakban felhívjátok a problémával, fog segíteni, ez a munkája.

Valamint a kormányhivatalokban is megvan az az ember, akinek az a munkája, hogy az érettségit felügyelje, és ha egy igazgató vagy egy elnök felhívja egy nehéz problémával, akkor készséggel válaszol.


Egyszóval láthatod, hogy számos valódi és hiteles segítség áll a rendelkezésedre.

2019. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
64%
Mondjál nekem egyetlen olyan dolgot a szabályozásból, ami szerinted a szaktanár belátására van bízva!
2019. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!