Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyit ér egy ELTE-s...

Tényleg ennyit ér egy ELTE-s diploma?

Figyelt kérdés

Ugyan a példa nyilván teljesen kiragadott és nagyon egyszerű így általánosítani, de számomra mégis borzasztóan meglepő, hogy egy ELTE ÁJK-s diák értelmi színvonala addig terjedjen, hogy ilyen és ehhez hasonló hatásvadász, bulvársajtó szintű, értelmezési és fordítási hibákat tartalmazó, uszító szennyet adjon ki a kezéből:

[link]


Nyilván borzasztó fals egyszerűsítés lenne összehasonlítani ezek után a diplomák vélt értékét, ami egyáltalán nem áll szándékomban, viszont számomra mégis meglepő, hogy ilyen emberek doktori cím várományosai.


2019. márc. 2. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

> Nyilván borzasztó fals egyszerűsítés lenne összehasonlítani ezek után a diplomák vélt értékét, ami egyáltalán nem áll szándékomban


Egyáltalán nem áll szándékodban, de mégis megtetted. Oké.


Ezt vidd a Politika kategóriába.

2019. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajod, hogy szerinted az USA-ról csak jót lenne szabad mondani? A nyugati média kb. soha nem foglalkozik az árnyoldalaival (pedig rengeteg van, főleg a jelenlegi nagyhatalmi szerepvállalását illetően.)


Én úgy gondolom, a véleményét mindenkinek joga van szabadon leírni, főleg, ha azt vállalható stílusban teszi. Én ennél sokkal provokatívabb cikkekkel szoktam találkozni.

2019. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1:

Egy diploma pénzben mért értéke annyi, amennyire a kereslet-kínálat beállítja. Nyilván ha ilyen értelmi színvonalú cikkek születnek egy kisebbség keze nyomán, akkor az a kereslet is előbb-utóbb ki fogja szűrni.

Nyilván vannak nagyon jó képességű diákok is, de sokkal kevesebben, mint a középszerűek, sőt a kifejezetten beszűkült látókörűek.

#2:

Az hogy veszek egy amerikai cikket és lefordítom hibásan magyarra az egy dolog. Az hogy "értelmésigéként" megteszem ugyanezt, ráadásul annyit sem tudok, hogy emberfajból egy van, maximum rasszból van több, és még sorolhatnám az nem éppen összeegyeztethető egy doktori címmel, ennek semmi köze az USA-hoz.

Ha egy orvos nem tud megnevezni egy csontot a testedben, vagy egy mérnök nem képes megoldani egy lineáris egyenletet, akkor nem kap diplomát, főleg nem doktori címmel.

2019. márc. 2. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

> #1:


Egy diploma pénzben mért értéke annyi, amennyire a kereslet-kínálat beállítja. Nyilván ha ilyen értelmi színvonalú cikkek születnek egy kisebbség keze nyomán, akkor az a kereslet is előbb-utóbb ki fogja szűrni.


Nyilván vannak nagyon jó képességű diákok is, de sokkal kevesebben, mint a középszerűek, sőt a kifejezetten beszűkült látókörűek.


Te full retardált vagy, attól még, hogy te valakinek a véleményével nem értesz egyet, nem jelenti, hogy csökkeni fog az ELTE diplomájára a kereslet.


Az ELTE ÁJK-ra pedig az ország legokosabb diákjai járnak, ha ezt mondanom kell akkor nálad tényleg nagy hiányosságok vannak odafenn.

2019. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szerinted ez szinten aluli, mutatok én neked valamit:


[link]

[link]


Mint láthatod, van rosszabb ennél. Figyelj csak, kisebb bajunk is nagyobb egy falsul lefordított cikknél, a kormány szét akarja cincálni az egyetemet, a TTK, BTK már szív, az ÁJK pénz forrását egyelőre nem vonták meg, nem is merik, cserébe állandó Sorosozással vádolják az előadókat. Valaki szivárogtat belülről, bontja az egységet. Nincs időnk sem energiánk ilyen apróságokkal foglalkozni mindez meg a vizsgák mellett. Bárki bármit mond, az egyetem legjobb kara vagyunk, a diplomáért igenis keményen megdolgozunk. Sok az átlagos végzős, s csak a kiemelkedően jók tudnak érvényesülni az életben jogászként, ezért szívunk is 5 éven át rendesen. És nem, egy egy ilyen idióta miatt nem fog kevesebbet érni a diplomám, amíg több világszerte köz- és elismert professzor tanított az ELTE ÁJKn, amíg hallgató votam. Fogadd el, ez a fájdalmas igazság.

2019. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5:

Jó hallani egz normális, érveket is tartalmazó mondatot.

2019. márc. 4. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!