Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismeretek valakit, akit...

Ismeretek valakit, akit protekcióval vettek fel középiskolába?

Figyelt kérdés

Olyan budapesti gimnáziumba jelentkeztem, ahová nagyon nehéz bejutni és bár elég jó felvételit írtam, nem biztos, hogy felvesznek. A szóbelim nem sikerül olyan jól, ahogy szerettem volna.

Valaki azt mondta nekem, menjünk be az igazgatóhoz és ajánljuk fel, hogy támogatjuk az alapítványukat, ha van nekik.

Szerintetek ez működik? Ti megtennétek?



2019. márc. 6. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy tanár gyereke voltam a gimiben. Senki nem mondta nekem, de valahogy mindig volt egy olyan sejtésem, hogy azért kerültem be abba a kiszemelt (tagozatos) osztályba, mert valahogy felpontozták a felvételimet, vagy ilyesmi... Igazából én voltam a legrosszabb mindenből, folyamatosan butának éreztem magam másokhoz képest. Előtte mindig szorgalmas diák voltam, de ez annyira elvette a lelkesedésemet, hogy más tanulni se volt kedvem egy idő után. Teljesen leromlottak az eredményeim, sose "kaptam vissza" azt a szorgalmas, minden tantárgy iránt lelkesedő, érdeklődő énemet, aki középiskola előtt voltam.

Azaz nem, én nem nyomatnám be magam olyan suliba, ahova alapvetően nem kerültem volna be.

Ha tanulni akarsz, meg jó érettségit, akkor nem az számít, melyik gimiben vagy, hanem az, hogy mennyit tanulsz és mennyi energiát fektetsz a tanulásba. Szerintem egyébként is fölösleges olyan dolgokat hajszolni, hogy az ember a legmenőbb suliba járjon.

2019. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Engem azzal vettek fel. Testvérem már odajárt, ezzel az ürüggyel ment be édesanyám anno.
2019. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Megértem az álláspontodat. Részben egyet is értek veled. Itt nálunk vidéken azonban nagyon nem mindegy, melyik gimibe jársz, óriási különbségek vannak. Amit én szeretnék tanulni, azt másik suliban nem is oktatják emelt óraszámban.

Lehet, hogy egyébként is felvesznek, mert maximum a hozott pontom, jó a központim is csak a szóbelit szúrtam el nagyon. Influenzás voltam, lázas, de persze ez nem számít, mert itt mindenkinek csak egy esélye van.

Egyébként nagyon jó tanuló vagyok, megyei versenyt is nyertem, biztosan nem lógnék ki.

2019. márc. 6. 14:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, szintén vidéki, szintén sok verseny nyertese (még általános iskolás időszakomban). Valahogy mégis kilógtam :(

Egyébként még azt hozzátenném, hogy nem vagyunk egyformák, tehát van, aki az a típus, hogy még ha ki is lóg, akkor ez inkább ösztönzőleg hat rá: méginkább belead apait-anyait, csak hogy felzárkózzon.

Na de még azt is hozzátenném, hogy nem biztos, hogy amit tökéletesnek hiszünk, az tökéletes is, és megalkuvások árán is annyira kellene pedálozni, mert nem feltétlenül éri meg. Legyen az egy iskola, egy csaj/pasi, vagy bármi.

Amúgy szerintem a szüleidtől függ. Ha ők egy ilyet bevállalnak, tegyék (az enyémek nem tennék).

Na de mondjuk abba is gondolj bele (ugye írtam, hogy anyukám középiskolai tanár, hallottam tőle egyet s mást), hogy a tanárok is tudják ám, ki az, aki "pénzzel lett benyomatva". Az vezetőségnek nyilván imponál a lóvé, de van sok tanár, aki nagyon nem nézi jó szemmel (pl. mert a tanárok nem keresnek jól és irigyek azokra, akiknek sok pénze van, vagy nagy erkölcs-csőszök, stb.), azok baromira pikkelnek ám az ilyen diákokra. :-/

2019. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hű, ebbe bele sem gondoltam. Valahogy azt hittem, ez csak a szülők és az igazgató között marad.
2019. márc. 6. 14:38
 6/17 anonim ***** válasza:
Bizony. Ez abból adódik, hogy felvételi feladatsorokat ugyanis a tanárok javítják ki és pontozzák, nem az igazgató.
2019. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, de több száz jelentkező közül nem biztos h emlékeznek, kinek hány pontot adtak a szóbelire.

Itt nem arról lenne szó, h egy 0 pontosat fel kell kerekíteni max pontosra.

2019. márc. 6. 15:02
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, ismerek egy ilyet a volt sulimból.


És még ezenkívül, volt egy lány aki kitűnő tanuló volt a sulimban, általános tagozatra járt, én nyelvi tagozatra, ugyanazon az évfolyamon. Pedig ő is eredetileg a nyelvi tagozatra jelentkezett első helyen, de őt nem vették fel! Pedig voltak az osztályomban olyanok akiket nyilván sokkal rosszabb eredménnyel vettek fel, sőt a legtöbb diákot, szóval ez egy igazi rejtély a mai napig.. de azt nem tudom, hányadik helyen jelölte meg a csaj. Lehet, hogy nem első helyen és ezért hátrébb volt a sorrendben, de az általános tagozatra mégis felvették mert oda amúgy is kevesebb pont kellett hiába utolsónak jelölte, nem tudom.

2019. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*úgy értettem, hogy a lány általános iskolában IS kitünű tanuló volt, és azt nem tudom, hogy első helyen jelölte-e a meg azt a tagozatot ahova jártam, de előrébb jelölte, mint az általános tagozatot ahova felvették
2019. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, értem én, hogy jól sikerült a felvételid! De ha X ponttal veszik fel az embereket, neked meg X-1 pontod van alapvetően, akkor is szólnia kell az igazgatónak a tanárnak, hogy "Andikám, keressél már mégegy pontot annak a Kovács-fiúcskának, mert ez-meg-ez a helyzet". Ezt követően Andika tanárnő elmondja ezt a Gizikének cigizés közben az udvaron, és tudjuk, hogyan terjed a pletyka, 2 nap múlva már az egész tantestület arról pusmog, hogy "na, azt a Kovács Danit is az apja tolta be, pénzesek, blaaahh", na tudod...
2019. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!