Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogyan szivatnak a...

Egyetemen hogyan szivatnak a tanárok?

Figyelt kérdés
Néhány egyetemista ismerősöm mondta, hogy a ott a tanárok nagyon sok szemétséget csinálnak velük. Hogyan kell ezt elképzelni, mit csinálnak? Illetve veletek mi volt a legrosszabb, amit tettek?

2019. márc. 8. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Vizsgára értették . Értsd, nehéz a vizsga.
2019. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Ilyeneket azok terjesztenek, akik kevesek ahhoz, hogy megugorják az egyetemi vizsgák színvonalát. Azzal védekeznek, hogy szivatás az, amit a tanárok csinálnak, hogy ne kelljen bevallaniuk (még saját maguknak se), hogy nem oda valók.
2019. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Itt én inkább órákon történő szivatásokra gondoltam, pl.hallottam olyat, hogy a tanár összeszedte a dolgoztatókat, majd feldobta őket, és ami nem az asztalra esett hanem mellé, az egyes lett automatikusan.
2019. márc. 8. 18:32
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Én köztársasági ösztöndíjas voltam (34 eFt/hó volt) és soha nem éreztem, hogy szívatnak a tanárok.

De azt láttam, hogy aki link volt a szorgalmi időben, az ódákat mesélt a tanárok szívatásáról. Pedig csak magukba kellett volna nézni.

2019. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Két diplomát szereztem, jópár tanár óráján megfordultam. Vizsgán volt, hogy szemét módon kérdeztek (elhanyagolható jelentőségű, "apróbetűs" dolgokat), de kimondott szívatással sose találkoztam. Az, hogy nehéz a vizsga, zárthelyi, az meg természetes, érezheti szívatásnak az ember, de nem az.
2019. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

"pl.hallottam olyat, hogy a tanár összeszedte a dolgoztatókat, majd feldobta őket, és ami nem az asztalra esett hanem mellé, az egyes lett automatikusan."

Szóról szóra ezt a baromságot hallottam én is. :D Csak mondjuk én nem úgy, hogy órán történt volna - márpedig ha órán, simán mentek volna a diákok a tanszékvezetőhöz panaszt tenni húsz perccel később, nyilván; ha viszont nem órán történt, akkor mégis honnan tudhatták volna, akik ezt terjesztik, hogy tényleg így történt-e? Gondolkozz, és ne higgy el minden hülyeséget!

2019. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

háááát BME-ről tudok nyilatkozni

van olyan labor, ahol a bukás a cél, mert csóró a tanszék, nehéz a tananyag abból a szempontból, hogy sokat kell írásos formában készülni, illetve az a tudás, amit várnak ennyi idő alatt rendesen nem sajátítható el, a követelmény meg nem egészen világos, abból lehet élni, amit a felsőbb évesek küldenek

de így nem bánt a tanár meg minden, csak az elvárás a minőséggel nem egészen van egyensúlyban

akkor szivatnak meg, ha feljelentesz tanárt, pl irreálisan nehéz pótzh vagy elvből megbuktat utána vizsgán, tud úgy kérdezni h ne tudj válaszolni

nem teljesítek a legjobban, de vannak rá okaim, a tanárokat viszont nem hibáztatom ezért, a legtöbb azért kitesz magáért

2019. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Volt, hogy így éreztem néha én is. De ehhez az is hozzátartozik, hogy olyankor én sem készültem fel rendesen. Ellenben mikor úgy éreztem magam vizsga előtt, hogy na én becsülettel megtanultam az anyagot, akkor érdekes módon a legszigorúbbnak tartott tanárok is jó jegyeket adtak, mindenféle szivatás nélkül.

Ezeket a dolgokat tényleg csak azok terjesztik, akik képtelenek leülni tanulni, és másban keresik a hibát, nem pedig magukban. A dolgozatfeldobós sztori meg már 20 éve is vicc volt.

2019. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is voltak olyanok, akik azt terjesztették, hogy előre ki van adva oktatóknak, hogy hány diákot kell megbuktatniuk és társaik... megdöbbentő módon ezek emberek általában úgy bukdácsolják végig az egyetemet, az 5 évet 10 év alatt végzik el, olyan tárgyakból mennek második, meg harmadik nekifutásra, amelyeket más kisujjból kiráz. Párszor volt szerencsém végighallgatni ilyen jómadarakat felelni, amikor nekem kínos az egész és én szégyellem magam helyettük, olyan alapvető dolgok nem mennek pár héttel államvizsga előtt, akkor az ember átértékeli ezeket a pletykákat. Igen, kellett sokat tanulni, igen voltak olyan tárgyak, ahol a tételhúzás csak formalitás volt és bármibe belekérdeztek, de minekután értelmes ember nem megy úgy vizsgázni, hogy vannak részek, amelyekhez nem tud hozzászólni, így az igazán nem lehet meglepetés, ha másra is kíváncsiak.
2019. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Eddigi hozzászólásokból egyértelműen látszik, hogy aki tanul az nem beszél szívatásról.

Egyébként a kertészetin ha egy tanár látja, hogy bizonytalan a vizsgán a hallgató, igenis rávilágít, hogy ez nem tudás, ez csak makogás és karó.

A hiányos tudás nem tudás.

2019. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!