Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szivatnak az egyetemen...

Miért szivatnak az egyetemen a tanárok?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista srác vagyok. Nem tudom felfogni, hogy miért vannak olyan tanárok, akik a zh-kon és a vizsgákon a tananyagtól eltérő dolgokat kérdeznek. Mindenki megbukik, az is aki nagyon sokat készült rá. Ilyenkor úgy érzem semmi értelme az egésznek. Szerencsére államin vagyok, de aki fizet érte annak ez még borzasztóbb lehet. Miért van ez?
2013. dec. 20. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szórni kell a népet. Úgy is lesz majd olyan, aki átmegy, így a kvóta teljesítve van. A többiek mehetnek legközelebb :). Mindenhol van ilyen tanár/tárgy, ezt elkerülni nem lehet.
2013. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor legalább tudás alapján szórnának. Legutóbbi mikrobiológia vizsgám például tippelős volt, teljesen eltérő a tanult anyagtól és a tapasztalat az lett, hogy akik tanultak elbuktak, akik nem azok meg átmentek, mert bemákolták. Ha ez így halad akkor mi értelme van az egésznek, minek egyetemre járni. Nem beszélve arról, hogy az oktatás színvonala egyenlő a 0-val.
2013. dec. 20. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen kicsit olyan furcsa az oktatás. Nekem az a tapasztalatom, hogy az aki tud, akarja és csinálja az végig tud menni az egyetemen _szinte_ csúszás nélkül. Én is félévet csúsztam. Elég sok kibukót is ismertem és sajnos teljesen jogosan rakták ki őket vagy elmentek önként, mert tényleg nem voltak oda valók. Nálunk is volt olyan tárgy ahol meg voltak a kérdések (persze jó sok), de a válaszokat már nekünk kellett a netről összevadászni és volt nem egy, amihez nem tudtunk mit írni... Meg volt olyan is, mint neked van. Abból csak másodjára tudtam átmenni, de sikerült, mert menni akartam előre. Ilyen szempontból teljesen jó az oktatás, mert csak a tényleg oda valók mennek végig, de míg így is akadnak semmire kellők. Volt szerencsém megismeri a munkáltató oldalát is a munkavállaló keresésben. Szörnyen lehangoló a színvonal :(. Amúgy mintatanterv végét nyomnám meg jobban a szakmai tárgyakkal, illetve sokkal több gyakorlattal, illetve a mintaterv eleje csak a kiszórásról szólna.
2013. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Mert a magyar oktatás egyenlő egy nagy nullával...
2013. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is kezdek rájönni. Kérdés az, hogy akkor mit tehet az ember? Úgy látom több értelme van tőkét összegyűjteni és saját vállalkozást kezdeni, de ahoz kellene papír is, vagy legalábbis olyan ember akinek van...
2013. dec. 22. 21:27
 6/7 anonim válasza:
100%
Én ott is hagyom a főiskolát, velem nem szívóznak, pláne, hogy fizetek is érte. Komolyan mondom vicc ez a mentalitás...
2013. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezért mentem át egy kisebb, magán kézben lévő egyetemre. Minő érdekes, valahogy sokkal barátságosabb a légkör, nem szívóznak a tanárok. Az a lekezelő, arrogáns stílus, köszönöm, de nem kértem tovább belőle, még akkor se, ha többet ér az a papír.
2023. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!