Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon bonyolult...

Mit tegyek? Nagyon bonyolult helyzetben vagyok, válasszam a lányaimat vagy a szerelmemet? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
42 éves nő vagyok, van egy 18 és egy 16 éves lányom. A férjemmel 2 hónapja váltunk el, de még egy házban élünk. Én beleszerettem egy másik férfiba 1 éve, ez idő alatt egyszer sem csaltam meg a férjemet, próbáltam helyrehozni a házasságunkat és a férfit "kiiktatni" az életemből, de nem ment, nem tudtam így a férjemmel együtt lenni, közös megbeszélés után beadtuk a válókeresetet. A párommal találkozom hétközben és nála vagyok minden második hétvégén. A férjem a felső szinten lakik, ahol van fürdőszoba, egy kis nappali rész, a konyhába meg lejön a földszintre és csak ennyi a közös találkozónk naponta, a gyerekek is az alsó szinten vannak. A problémám az, hogy a házat nem tudjuk olyan hamar eladni, még meg sem hirdettük, mert előbb szeretnénk felújítani a padlásteret és eddig erre a megoldásra kényszerülünk. Szerencsére nem volt kiabálás, verekedés, elfogadja, hogy van új párom és úgy élünk, mintha a lakótársam lenne. A párom pedzegeti, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá, szeretne tőlem gyermeket is, együtt akar velem élni, nem csak egy héten kétszer látni. A lányaim hallani sem akarnak erről, nem akarnak elköltözni a páromhoz. Egyszerűen kilátástalan helyzetbe kerültem, már felemészt ez a döntésképtelenség, nem tudok egy olyan megoldást, ami mindenkinek jó lenne. Azt mondják, nem akarják, hogy új családom legyen, nem szeretik a páromat, nem akarnak vele élni, ebben a házban akarnak élni ezután is. Ezen megy a vita most már szinte mindennap és fogalmam sincs, mit tegyek. Így is én lettem a gonosz a családom szemében, amiért beleszerettem másba. A lányaim sem tisztelnek már annyira, én viszont nem akarom őket elveszíteni. Remeg a gyomrom minden percben, mikor arra gondolok, hogy a párommal lennék, de közben a gyermekeim elfordulnának tőlem. Most már úgy néz ki, 1 hónapon belül megjavítják a tetőt és kész lesz a padlástér, eddig 2 hónapig elvoltam valahogy, de mi van, ha vége lesz? Mit tennétek a helyemben? Nagyon el vagyok már keseredve.
2011. febr. 28. 17:15
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
50%
2 hónapja váltál el, és az a legnagyobb problémád, hogy már új pasihoz költöznél... Zárd már le először normálisan a házasságodat, várd meg, míg el tudjátok adni a házat (minek ahhoz újítgatni???), hirdessétek meg, adjátok el, és költözzetek külön. Akkor a gyerekeknek is dönteni kell, hogy kivel szeretnének maradni.
2011. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy meg ez tényleg kérdés?Persze,hogy a gyerekeid mellett a helyed.Meg nem tudom megérteni,hogy miért akar valaki 40 fölött szülni,agyrém,nagy a kockázat már...Pasid hány éves?
2011. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
89%

Szerelmet találhat másikat az ember de, gyereket nem. Azt akarom mondani, hogy a lányaidat próbáld puhítani, elmagyarázni nekik az érzéseidet. Vagy várni amíg lesz munkájuk esetleg kirepülnek, de azt írtad az új pároddal gyereket is szeretnétek akkor meg nincs sok idő.

Addig is tartsd a kapcsolatot a pároddal.

2011. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a gyerekeid is megérthetnék és felfoghatnák,hogy mi a helyzet. Békésen váltatok el, más családok nagy hajcihők közepette meg szét és a gyermekek bőghetnek,hogy a szülők veszekednek! 18 évesen igazán meglehetne érteni a te álláspontod!

Nyugodj meg (elhiszem,hogy most ebben a helyzetben nehéz), gondold végig, egyébként, ha eladjátok a házat a gyereke mit gondolnak mi lesz? Nem tudtok tovább együtt élni a házban,ha el lett adva. Lehet ők ebben reménykednek/reménykedtek.

Le kéne ülnöd velük is átbeszélni,de várj picit, mert most nekik is idő kell,hogy feldolgozzák a helyzetet.

2011. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
80%
En megertem ha sietsz, 42 eves vagy es meg szeretnel babat. Szerintem probald meg osszehozni a parodat a lanyaiddal, egy kozos vacsora pl. jo otlet, hogy megbeszeljetek. Csak beszelgetessel oldhato meg a dolog. A lanyaid nem lehetnek onzoek, ok mar lassan felnottek, neked is jogod van meg boldognak lenni, ezt nekik meg kell erteni. Mennyire ismerik a parodat?
2011. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
66%
Na most, a lányaid már elég nagyocskák. Nem meghalsz, hanem összeköltözöl valakivel. Oké, most megy a hiszti, meg minden, de tíz év múlva ott állsz ötvenévesen, egyedül? A lányaidnak addigra saját családja lesz. Költözz össze a pasiddal, szülhetsz még gyereket, fiatal vagy, a lányaidat becsülettel felnevelted, nem fognak belehalni, ha ezentúl ők látnak hetente kétszer-háromszor.
2011. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleimmel nagyon hasonló történt pár éve, úgyhogy a lányaid szemszögéből írom most ezt. Semmiképp ne erőltesd azt, hogy a párodhoz költözzenek a gyerekek, ezzel csak végleg tönkreteszed a kapcsolatotokat. Ha megoldható szerintem maradjanak az apjuknál a házban, te pedig költözz a párodhoz és gyakran látogasd a gyerekeket és törődj velük amennyire csak tudsz, hogy érezzék attól, hogy nem élsz ott még számíthatnak rád és te ugyanúgy az anyjuk vagy. A házat pedig eladhatjátok ha majd a gyerekek kirepültek.
2011. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
60%
ha ebben a szituációban lennék, ugyanúgy viselkednék, mint a lányaid, nem mennék veled.
2011. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
61%
Így van. Fiatal vagy még, szülhetsz, élhetsz, a lányaid ne akarjanak kisajátítani. Becsüljék meg, mint ahogy az egyik előttem szóló is, hogy békésen ment a szétválás.
2011. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
32%

Hát, lehet, hogy most mindenki lefog pontozni, de nem érdekel, úgy érzem, hogy jogom a véleményemhez.

Figyelj, én nem akarlak megbántani, de nem vagy már tinédzser. A szerelem ideje tini korban van, vagyis 20-on évesen, onnantól kezdve ha megtaláltad az életed párját, akkor akkor vele kéne leélned az életet. Csak sajnos a mai ember képességeit ez meghaladja... nem képes együtt élni 10, jó esetben 20 évnél tovább a párjával. 42 év.... szép dolog a szerelem... de ehhez... nem mondom, hogy késő már, mert az nem lenne igaz..igazából nem tudom kifejteni rendesen a véleményem, mert eléggé bonyolult a helyzet.... Tehát: neked már ott vannak a gyermekeid, nem lenne okos dolog elveszteni őket egy múló szeszély miatt.... Én is 16 éves vagyok, és bevallom, ha az én anyám lennél, akkor én is haragudnék rád... mert nekem az visszatetsző... nem megszokott.... Nem tudnám elfogadni, főleg azt nem, hogy egy idegen pasival éljek együtt, tekintsem azt apámnak.... BRRRR!!!! Még a hideg is kiráz... nem tudnám elfogadni... sajnálom... Igaz, jogod van ehhez, jogod van ahhoz... de egyszerűen nem érdemes belevágni ebbe. Hány éves a párod ha szabad kérdeznem?

2011. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!