Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Nem vettek fel...

Mit tegyek? Nem vettek fel oda, ahova szerettem volna, de ahova meg nem akarok menni, oda meg felvettek.

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy iskolába, egy adott szakra, de az ideiglenes lista szerint nem vettek fel. Sőt! Még benne sincs az oktatási azonosítóm sehol.

Tudom, hogy ez "csak" ideiglenes lista, de ha az ideiglenes listába se vagyok benne, akkor tuti, hogy nem leszek benne a rendes felvételi listába.


Ahova meg nem is akartam menni (csak blinkre beírtam, mert azt mondta a tanár, hogy jelöljünk meg a biztonság kedvéért, és nem jutott jobb eszembe), oda meg az ideiglenes lista alapján felvettek.


Nem akarok fellebezni, mert írtó ciki lenne, ha mondjuk kiderülne, hogy így kerültem volna be abba a suliba.


Ti mégis mit tennétek a helyemben?



2019. márc. 13. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Fellebbeznék hátha. Senkit nem érdekel hogy kerülsz be!
2019. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha több sulit is megjelöltél akkor még változtathatsz a sorenden hátha van olyan suli amibe sziveseben járnál.egyébként hány pontod let?és hova jelentkeztél?privibe is megirhatod ha gondolod
2019. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fura, h nem vagy benne az ideiglenesben! Ha nem vesznek fel, akkor is benne kell lenned! Hivjatok fel a sulit, hátha adminisztrációs hiba!
2019. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Fellebbezni nem gáz, ez anoním, soha senki nem tudja meg, hogy te úgy kerülték be. Annó én is így kerültem be középsuliba, azóta 2 diplomám van és vezető beosztásban dolgozom a szakmámba
2019. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Élj a fellebbezés lehetőségével! Ha a szülők ismernek valakit a suliból, akkor még a protekció is szóba jöhet, de ezt csak halkan mondom és különben sem garantált, hogy az igazgató is partner ebben.


Különben saját tapasztalatból mondom, hogy tök mindegy hova kerülsz be, az a lényeg, hogy jó osztályközösségetek legyen. Én annak idején bekerültem álmaim gimnáziumba, aztán egy rakás sz. volt az osztály, végül ott is hagytam miatta.

2019. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, amit az eddigiek, mindenképpen fellebbezés, de ha nem sikerül akkor menj a másik suliba, nekem is minden álmom voltegy gimi ahova nem vettek fel, akkoriban azt hittem belehalok mert nagyon beleéltem magam de mostmár nem bánom, hogy a másik, rosszabb gimibe vettek fel, ugyanúgy tudtam tanulni, jó érettségim volt, felvettek egyetemre stb.
2019. márc. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De tök gáz lesz, ha fellebbezek.
2019. márc. 14. 08:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ezt csak beképzeled magadnak, túlreagálod. Rengetegen lebbeznek fel, hozzá vannak ott is szokva, senkit nem fog ez érdekelni, nekik ez rutinmunka.
2019. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz a fellebbezés, csak az ember automatikusan a jogi ügyekre és a bíróságokra asszociál, amikor meghallja ezt a szót, de szó sincs semmi ilyenről. A fellebbezés arról szól, hogy jelzed vele: nem értesz egyet az eredménnyel, ezért kéred, hogy vizsgálják meg újra. Vagy ha úgy tetszik, akkor jelzed vele, hogy te igenis szeretnél oda járni. Ha annyiban hagyod a dolgot, akkor simán csak eltűnsz szem elől és senki nem fog veled foglalkozni.
2019. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ahova meg nem akarok menni, oda meg felvettek"

Máskor csak olyan helyre jelentkezz, ahova tényleg szívesen mennél.

2019. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!