Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől függ, hogy egy adott...

Mitől függ, hogy egy adott egyetemistának van-e pénteken órája? Vagy ez szakfüggő?

Figyelt kérdés
2019. márc. 17. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 5 éves egyetemi szakon végeztem, a 10 félévből 9x mindig volt pénteken óránk. Attól függ, hogy az óraadó mikor tudja megtartani az órát mikor van szabad terem, mikor ér rá minden diák, akit az adott óra érint (tehát ne legyen ütközés más kötelező órákkal, erre irányul a ráér szó).

Úgyhogy nemhogy szak, de félév függő is. Nálunk nem lehetett variálni az órarenddel, ki volt adva kötelezően, a fakutatív tárgyakat ehhez kellett felvenni - ennyi volt az egyes különbség 2 diák órarendje között. De hallottam olyan karokról, ahol verseny folyik a legjobb órákért és adott esetben meg lehetett úgy oldani, hogy ne legyen az embernek pl pénteken órája. Nálunk még a gyakorlatokra is előre beosztottak, így még azon belül sem lehetett variálni, pedig a képzésünk nagyrészt gyakorlatokból állt, főleg az utolsó 2 év.

2019. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban attól, hogy az órarendet hogy tudja összeállítani a hallgató (ami függ a szaktól, az intézménytől, a kurzusoktól, oktatóktól...). Nálunk az előadások legtöbbször hétfő és szerda között lementek, a gyakorlatok és a választható kurzusok egész héten voltak. Ha valaki szerencsés volt, kis kompromisszumkészséggel akár össze tudta úgy is rakni az órarendjét, hogy szerda este, legkésőbb csütörtök dél körül végzett.

A legtöbb tanár azért megértette, hogy sokan dolgoznak egyetem mellett, és hála az égnek egész támogatóak voltak. Meg volt olyan is, aki szerint a munka csak elveszi az egyetemistáktól az időt, és ezért olyan kurzust csinált, hogy az előadás csütörtök délben volt, a gyakorlat péntek délben, természetesen mindkettő katalógusos, hogy tévedésből se tudj mellette dolgozni.

2019. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában szakfüggő. Az adott szak oktatói mikor érnek rá. Ez főleg akkor számít, ha sok az óraadó oktató. Nálunk a hétfő szokott a szabadnap lenni, mert a mi tanszékünkön lévő oktatók közül úgy látszik, senkinek sem jó a hétfő.
2019. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a péntek azért szabad sok esetben, mert a levelezősöknek akkor (és/vagy szombaton) vannak az órák.

Ami az órarend összeállítását illeti, a legtöbb szakon ez a diák saját (bal)szerencséjén múlik, hogy milyen tárgyat hova tud felvenni, de tény, hogy vannak olyan szakok is (főként azok, amik nem tömegképzésként folyik), ahol előre megvan adva az órarend és pici vagy 0 beleszólásod van.

2019. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy azokon a szakokon, ahol az egy félévre előrít kötelezően teljesítendő tárgyak száma sok (pl. orvosin), ott kevesebb a mozgástér, így ott a heti 5 nap elkerülhetetlen.
2019. márc. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakfüggő. Nálunk is sok volt a vendégtanár, aki csak péntekenként ért rá. Bosszantó volt pénteken 2x45 perc kedvéért ott maradni, de nem tehettünk mást mert nem lehetett másmikorra felvenni ezt a tárgyat.
2019. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!