Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme a jogi és pszichol...

Van értelme a jogi és pszichológiai diploma keresztezésének?

Figyelt kérdés

Elég gyakran előjön, hogy mennyire érdekel a pszichológia, viszont 1. éves vagyok jogi karon, nem igazán szeretném most félbehagyni. Van valami lehetőség, hogy ezt a kettőt keresztezzem?


Elvileg van olyan, aki jogot végzett és a rendőrségnél profilozó, ahol kell a jogi tudás is, de ez csak egy példa volt.


2019. márc. 22. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a másoddiplomámat csináltam jogon, bár az eredeti végzettségem egészen más. De voltak az évfolyamon többen pszichológiai előképzettséggel is, arra emlékszem. Arról mondjuk nem beszéltem velük, hogy konkrétan mik a terveik a későbbiekben, és mire kell nekik a jogi diploma, de gondolom, azért nem véletlenül vették fel.
2019. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Mind a kettő telített szakma, így igazából már az egyikük elvégzése sem feltétlenül jó választás.
2019. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén szólva nem gondolom, hogy megérné a belefektetett energia, a 2 tudományterületet elég nehéz ötvözni.


2-esre ne hallgass, fogalma sincs a témáról. Mindkettő nagyon jó választás, értékes tudással ruháznak fel, amit sokféle területen tudsz kamatoztatni. Ha tényleg jó szakember vagy nagy karriert lehet építeni ezekkel a diplomákkal.

2019. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazságügyi gyermekpszichológus szakértőként kapkodnának utánad, de "sima" igazságügyi klinikai szakpszichológusként is el lehet helyezkedni. Viszont ide egyértelműen pszichológusi képzettség (MA) szükséges elsősorban, hogy egy jogi végzettség előnyt jelent-e, vagy kiváltja-e az igazságügyi pszichológusi szakirányú továbbképzést, azt nem tudom.
2019. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ötvözni nem nagyon lehet, de nem is rontanám le a jogi eredményeimet +1 tanulmánnyal. Fejezd be a jogot, és majd utána tanulsz pszichológiát levelezőn.
2019. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. De azt követően gondoltam, hogy hol lehetne hasznosítani?
2019. márc. 24. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A pszichológusi szakma egyáltalán nem telitett, sőt! Rengeteg a pályaelhagyó, illetve a pályát el sem kezdő.

Akármilyen munkahelyre sodor az élet, legyen szó klinikum, közoktatás, vagy a multik világa mindenhol megvan a sajátos jogi környezet ami rengeteg problémát szűl és szűl is és az embernek az első legalább egy éve arra megy rá, hogy lavírozva próbál minél több mindent magára szedni, hogy megálljon a lábán és képes legyen jól végezni a munkáját.

A másik, hogy ha az ember elég ideig dolgozik egy munkakörben bőven elég problémát tapsztal, ami alapjaiban ássa alá a munkavégzést. Nem tudunk kellőképpen illetve időben megsegíteni egy gyereket, benntartani egy elítételtet, illetve egy kétségkívül segítségre szoruló, szenvedő beteget. Vagy muszáj felvennünk olyat, akinél lenne száz jobb, de...

Viszont hogy a munkáltató hol kéri a jogi diplomát? Nem tudom. Tőlem soha nem kérték. Ellenben vért izzadtam mindig az elején, hogy informálódjak a "lehetőségek"-eket illetően és stresszeltem eleget a meleg helyzeteken.

2019. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!