Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlovákiából mik a feltételek...

Szlovákiából mik a feltételek ahhoz, hogy átiratkozhassak magyarországi középiskolába?

Figyelt kérdés
Első osztályos vagyok szlovákiai gimnáziumban, de lehet el fogunk költözni a Velencei-tó mellé, ezért kezdtem nézni ottani iskolákat, esetleg tudtok jó ottani iskolákat? És mik a követelmények az átlépéshez?

2019. márc. 24. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Követelmények? Nem hinném hogy lenne bármi is. Egyedül az általános suli bizi nem ártana, meg a legutóbb végzett osztályodról valami igazolás, és akkor talán megúszod az évismétlést.
2019. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1: Hát pl. a történelem nevű tárgyban azért biztos vannak eltérések : Szlovákiában nem is kötelező érettségi tárgy...


Szóval az van, hogy megnézik, hogy amit tanultál, az mennyiben különbözik attól, amit az adott iskolában tanultál volna. Ha csak minimálisan, akkor elfogadják az ottani osztályzatot. Ha különbözik, vagy egyenesen hiányzik (nem volt olyan tárgyad), akkor különbözeti vizsgát írnak elő, ennek van egy határideje, szoktak rá időt hagyni bőven. Ha azon megbuksz, akkor érvénytelen a tanéved, ha sikerül, akkor mehetsz tovább évvesztés nélkül.

2019. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én csak a kérdésed egyik felére tudok sajnos válaszolni, hisz 14 év után most költöztünk el Velencéről a családommal. Sok lehetőség nincsen sajnos a tó körül középiskola/gimnázium terén..


Velencén már régóta van az Entz Ferenc Szakképző, de oda elég buta gyerekek járnak és az inkább ilyen gyűjtősuli. Plussz ott van még a Zöldliget Gimnázium is, ami elvileg nagyon jó iskola, de kéttannyelvű (magyar-angol), így oda csak nagyon jó angol tudással vesznek át. Meg azt is számold bele, hogy a gimnázium részét (eddig csak általános volt) most kezdték és most megy az első kilencedikes osztály, így te az átiratkozásnál oda kerülnél be.. vagyis a próbaosztályba.

Kápolnásnyéken a Vörösmarty Mihály Gimnázium van, ahol viszonylag sok szak van, 4 vagy 5 azt hiszem. Viszonylag gyenge iskola, de a nyelvis osztályai nem szoktak olyan rosszak lenni, szóval ha az lenne szimpatikus, akkor azt viszonylag jónak mondanám.

A tó körül más iskola csak Agárdon van a Chernel István Gimnázium, ami nem egy erős, de nem is olyan gyenge iskola. Ott elvileg valami sportot lehet tanulni, de ebben nem vagyok biztos és nem szeretnék hülyeséget mondani.


De ha ez a 4 lehetőség nem tetszik, akkor 15-20 perc vonattal Székesfehérvár, ahol sokkal több középiskola/gimnázium van. Ott már találsz igen elit iskolákat is és persze különböző szakosakat is. Illetve még Érd sincsen messze, ahol szintén vannak jó iskolák.


Remélem tudtam segíteni.. ha bármi kérdésed van a hellyel vagy az iskolákkal kapcsolatba nyugodtan írhatsz!

2019. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!