Barbara tóth kérdése:

Állatorvosi Egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 11-es vagyok,emelt kémiát és bioszt tanulok a suliban(bioszt 3 éve emelten,kémiát 1)

Minden álmom,hogy az állatorvosi egyetemre felvételt nyerjek,így lenne pár kérdésem.

-Milyen könyvekből érdemes/jó felkészülni az enelt érettségikre?

-Most a felsőfokú nyelvvizsga többlettpontnak számít?Mert sokmindent hallottam erről,meg szeretnék bizonyosodni arról,hogy valóban volt értelme lerakni a C1-et:)

-Kicsit(aki ott tanul)tudna írni fontosabb tudnivalókat,hogy lelkileg is felkészüljek?

Nagyon szívesen fogadok bármiféle tanácsot.

Köszönöm előre is!


2019. ápr. 4. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ÁOK-ra jelentkezek, de minekét szakon ugyanaz a követelmény.

Bioszból a mozaikos könyveket és Nagy Etele féle felkészítőt ajánlom, emellett, mivel még elég sok időd van, érdemes lehet beruháznod a Szerényi-Fazekas Biológia I-II. könyvekre is (2 ~500 oldalas lexikon, de sokkal olvasmányosabb, mint a többi könyv és főleg az I. kötetből nem is kell minden az emelthez).

Kémiából 5-ösöm lesz-t már biztos ismered, ha nem, kezdj neki (minél hamarabb). Emellett én kémiából nem igazán találtam igazán jó könyvet. A mozaikos 9-10 melllett megvettem az érettségi felkészítő 11-12.-es könyvet, de ebben sincs benne minden, ami kell az emelthez (pl. sok anyagszerkezeti magyarázat, ezeket én vagy a netről kapirgáltam össze, vagy az Ennyit kelleme tudnod kémiából néztem ki). Ha esetleg van 8.-os mozaik tk-d, az is hasznodra válhat, az érettségi felkészítő szervetlen része sokszor erre utal vissza, de én azt már nem akartam megvenni.


A felsősok most 40 pontot ér, de azt nem tudom, jövőre hogy lesz. Mindenesetre 100 pluszpont mellett ez úgy sem számít.

2019. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Igen, a Villányi könyv már régi jó barátom:D

A Szerényi Gábor-féle könyvek pedig megoldhatók, mert a tanár úr az iskolámban tanít(ott),szóval tőle tudunk könyveket kérni.

2019. ápr. 4. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, ha az állatorvosira szeretnél menni akkor készülj fel a sok vizsgára, hajnali tanulásra, lelki megterhelésre és persze a jó társaságra! Nagyob nehéz mind lelkileg mind fizikailag ennyit tanulni.. Képzeld el hogy amit érettségire megtanulsz kb annyit kell megtanulnod egy vizsgara és van rá maximum egy heted mert utana meg van mellette 5-6-7-8-9 egyéb vizsga! Meglehet csinálni csak kitartás es akarat kérdése! Hajrá!
2019. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kémiához Nadray-féle kémia tankönyv régi, de elég jó. Én abból készültem, meg kb mindenki az osztálytársaim közül.


És arra is készülj fel, hogy az egyetem után nem jön el a Kánaán meg a kerítés sem lesz kolbászból. Az egész életedet, kb minden egyes pillanatodat a szakmádnak kell szentelned. Én most fogok végezni, mégis úgy érzem, egy csomó mindent nem tudok, nincsenek vizsgák, mégis rengeteget kell most is átnéznem dolgokat, kb minden nap tanulok valamit (ami elvileg ismétlés, hiszen már megtanultam). A gyakorlati tudásom is majdnem nulla, pedig jártam rendelőbe. Ha nem leszel elég jó állatorvos, akkor benned lesz, hogy a ,,semmiért tanultam majdnem 6 évet", ha jó leszel, akkor eljön az az idő, amikor Mari néni és Józsi bácsi a szabadidődben állandóan téged fog hívogatni a telefonodon minden hülyeséggel.

2020. jan. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!