Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan döntenétek a helyemben?

Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet tehát 2. félévemben vagyok, viszont olyan szakra járok, ami nem tetszik. Kevesebb mint egy éven belül viszont el tudnék mennyi egy olyan helyre dolgozni ami tetszene.Viszont akkor már, ha minden jól megy a 4. félévemben leszek. Szerintetek érdemesebb lenne befejezni, vagy elmenni az egyetemről a 4. félévben? (Ha be is fejezném akkor is más területre mennék dolgozni.)Ö

2019. ápr. 8. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
HA valóban nem érdekel, akkor lépj ki most. És amíg nem melózol, nyomj le valami OKJ-t.
2019. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vissza kell fizetned a képzés árát, úgyhogy már most hagyd ott.

Szerintem jelentkezz újra másik szakra, levelezőn. Amellett tudsz dolgozni és végzettséged is lesz.

2019. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem ha a 4. félévig elmész, akkor már ne hagyd ott. Sőt, én azt mondom, hogy most se hagyd ott.

Én is így, első év végén mondtam azt, hogy na ezt nem akarom, de már megbántam, hogy otthagytam akkor, mert azóta már a 6. félévemben lennék (nyelvszakos voltam).


Nem tudom, hogy te milyen szakon vagy most. Az, hogy érdemes-e befejezned, ettől is függ, meg attól, hogy ezután ehhez képest mit szeretnél csinálni.

Ha otthagyod, akkor csak úgy, hogy van egy biztos fix B terved. Nekem nem volt és jó sok időbe tellett megtalálnom az utamat (és még így sem biztos, hogy az idén felvesznek az áhított szakra), de legalább már biztos vagyok a választásomban. Ezért mondom, hogy a semminél egy bármilyen diploma jobb (főleg az esetedben, hogy az elhasznált félévek nem számítanak a jövőre nézve). És én úgy tudom, hogy bármilyen diplomája is van az embernek, azért kap plusz juttatást még akkor is, ha nem azon a területen dolgozik.

2019. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az egyetem után teljesen biztos, hogy mást szeretnék csinálni, csak ahhoz, hogy azt a munkakört beöltsem 21 évesnek kéne lennem.

2. Ha jól tudom, akkor nem kell visszafizetni a képzés árát, ha annyi évet dolgozol Mo-on mint amennyit félévet jártál az egyetemre.

2019. ápr. 8. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!