Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem megy a szakdolgozatírás?

Figyelt kérdés
Annyira tanácstalan vagyok! A legkeményebb tárgyakat is simán megcsináltam, mert robotikusan, céltudatosan tudtam, hogy miből mit kell készülni, de a szakdogával már 2 félév óta szenvedek úgy, hogy EGY azaz EGYETLEN EGY TÁRGYAM SINCS MÁR HÁTRA. Következő félévem már fizetős lesz és csak a szakdoga miatt ki kell fizetnem a 150 ezres csökkentett kredites tandíjat. Annyira reménytelen a helyzetem, hogy a tartalomjegyzéket és az ajánlott irodalmakat egy szakdolgozatíró oldalon vásároltam meg, hogy majd azokból összeollózom a fix szöveget, de amikor a témavezető módosított a tartalomjegyzéken és adott egy újabb feladatot akkor megint nyeltem egy nagyot. Azt se tudom milyen újat kell írni, azt se tudom melyik könyvből mennyit/hogyan/milyen szöveget ollózzak ki. Eleve azt se értem, hogy most akkor azt a több ezer oldalas ajánlott irodalmat végig kellene olvasnom és utána hozzákezdeni az íráshoz? Nulla vagyok önálló munkából, nekem az a jó, ha megmondják mit kell csinálni. Félek, hogy nem vagyok alkalmas a diplomaszerzésre dacára, hogy már minden tárgyam megvan. Nem az hogy lusta vagyok, hanem nem tudok elindulni egyik irányba se. Már azon is gondolkoztam, hogy megíratom egy "erre szakosodott csapattal", de akkor meg tartok, hogy nem tudom megvédeni vagy a témavezetőm nem fogadja el/belerondít és kidobtam 100-150 ezret az ablakon (ráadásul nem is bölcsész vagyok, szóval gyakorlati munka is kell). Attól is tartok, hogy - mivel magyar nyelvből mindig is gyenge voltam - egyszerűen nem fogok tudni min. 30 oldal szöveget írni még ha céltudatosan tudni is fogom miket kell kifejteni. Már tiszta depressziós vagyok. Hogy éljem túl ezt az időszakot vagy mit tegyek?

2019. ápr. 12. 12:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként nekem meggyőződésem hogy az égvilágon senki sem fogja elolvasni a szakdolgozatodat. Senkit nem is érdekel meg senki nem fog időt pazarolni erre-egy konzulens mondta 20 szakvizsgázója van ha minden dolgozatra 1 órát szán az is 20 óra-2,5 munkanap. Nincs és soha nem is lesz ennyi ideje. 1 óra alatt meg max átlapozza.

A mazochisták is max az összefoglalást olvassák el. Ha az jól meg van írva akkor az lehet egy az egyben a védés. Mert arra sem kíváncsi a kutya sem.

2019. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"Senkit nem is érdekel meg senki nem fog időt pazarolni erre-egy konzulens mondta 20 szakvizsgázója van ha minden dolgozatra 1 órát szán az is 20 óra-2,5 munkanap"


Mégis olyan nagy csinnadratta meg felhajtás van körülötte, mintha minden évben lenne egy Nürnbergi per. Az egyetemi adatbázisba úgy töltik fel védett pdf-ként, hogy semmilyen formában nem lehet letölteni csak megtekinteni (azt is egyetemi IP-vel). Mint ha valami ki****ott ENSZ alapító okirat lenne. Ja meg ott a nevetséges plágium-nyilatkozat, amit alá kell írni, hogy plagizálás esetén vállalod a jogi következményeit. Akkor csak nem sz***al gurigáznak, ahogy te itt ilyen nyugisan előadod.

2019. ápr. 12. 17:49
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Hát dehogynem így megy. Fiatal vagy, én meg már öreg. De ne aggódj fogsz te még ennél nagyobbat is csalódni a világban.
2019. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

Amikor én diplomáztam volt már számítógép, dos rendszerrel, akkor jött be a windows, net az volt, hogy volt egy darab magyar honlap. Szemléltetesképpen megnéztük a hawaii időjárást mert csak ezt tudta beirni a tanár, mert kereső sem volt.


Na ekkoriban úgy írtak szakdolgozatot Pécsen, hogy elmentek Szegedre kikértek ott egy hasonló szakdolgozatot, és lemásolták mint korabeli kódexmásolók és benyújtották Pécsen. Aztán lettek fénymásolók-betiltották a szakdolik fénymásolását, aztán lettek kompakt fényképezőgépek- fényképezést is megtiltották.

Aztán ma már vannak telefonok....de

Feltöltve azért vannak hogy kikereshető legyen melyik főiskolán, egyetemen írták ugyanazt/hasonló szakdolgozatot, és megnézik nem e tök ugyanazt adtad be saját neved alatt.

2019. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Doros ***** válasza:
100%

Az összeollózásos technika már nem jó, mert számítógépes adatbázisban keresik a plágiumokat.

Megértem, ha nem bölcsész szakosként rémisztő a feladat, de muszáj megoldanod. Én első körben a konzulenshez fordulnék.

Én ugyan bölcsész vagyok, de nekem éppen a tartalomjegyzék segített, keretet adott a munkámhoz. Annak a pontjai szerint dolgoztam ki a mondanivalót.

2019. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Doros ***** válasza:
100%

Még valami: a Word (a szövegszerkesztő) szépen tudja kezelni a hivatkozásokat. Dehogy kell visszakeresned vagy átírnod, ha változtatsz! A számok mindig sorba rendeződnek. A fejlécben a Hivatkozások menüpontban találod.

Az ajánlott irodalomból elég csak a megfelelő idézetet kikeresned, erre (és a hivatkozásra) bőven elég a net.


Ha magát a témát érted, akkor a témavezető nem tud nagyon belerondítani. Már az időszűke miatt se nagyon fog.

Ne vacakolj, a helyesírás-ellenőrző sok mindent megold, esetleg egy bölcsész is segít nyelvileg átnézni a kész dolgozatot.

2019. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%
oké,de most ,hogy plagizáljak,hogy a kutyának se tűnjön fel?
2019. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Az összeollózásos technika már nem jó, mert számítógépes adatbázisban keresik a plágiumokat."


Akkor mégis honnan a kisujjamból szopjam ki egy olyan témakört, amit életben nem tanultam? Mert az infó szakon a témák 80%-a teljesen új, mint amit tanultunk (privátban megírom a témát). Honnan legyenek nekem új gondolataim? Mi mást kellene csinálnom mint az ajánlott irodalomból összeollózni az anyagot és átfogalmazni? Agyrém! Azt hiszi az összes egyetemi tanár, hogy már tiszta Einstein mindenki az utolsó félévben és futószalagon gyártjuk a tudományos gondolatokat a fejünkből. Röhej. Főleg, hogy az egyetemen gyakorlatilag semmi hasznos tudást nem lehetett megszerezni. Az egész csak a s***elésből állt ki.

2019. ápr. 14. 19:32
 19/24 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell egyedül megírnod. Kell lennie legalább két konzulensednek, ha gyakorlati a téma a cégnél is kell egy.

Kezd el összeollózni, átfogalmazni, megírni 2 fejezetet. Add be a konzulensednek és ő majd megmkndja mi legyen benne az új, mit írj át, mit csinálj.


Akkor fog bárki is tudni segíteni ha már legalabb a plagizált változatod elkészült, vagy bármi amiheg hozzá tud szólni. Azért módosít meg ad újabb feladatot mert semmit nem tudsz neki felmutatni. Állj neki ma, és írj 10 oldalt, amivel oda tudsz menni hozzá.


Ne azon agyalj mit nem tudsz, hagyd a végére.

2019. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Milyen szakon vagy? Mi a témád? Milyen a tartalomjegyzéked?


Szólj és ha úgy van, ránézek, szaktól függően.


Privátban írj, ne tedd közzé publikusan!

2019. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!