Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, Orvosisok! Ti...

Egyetemisták, Orvosisok! Ti hogyan tanultok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a legfőbb gondom az egyetemen az, hogy nem tudom, hogyan kellene tanulnom.

A középsuliban kijegyzeteltem mindent és addigra kb meg is tanultam, de itt erre már nincs idő, annyi mindent kell tanulni.

Ti hogy csináljátok?



2019. ápr. 12. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Pár óra alvás naponta a többi időt folyamatos tanulással töltöd. Majd miután eltelt pár hónap, pár év akkor már könnyebben fog menni minden, rutinból. Utána, ha végeztél az Egyetemen akkor fellélegezhetsz és lehet egy kis pihenés is, attól függ, hogy mit szeretnél. Például ha mész egyből tovább rezidensnek akkor további tanulások várnak rád (Bár alapból is folyamatosan fejlesztened kell magad). De ez már nem lesz olyan kőkemény, mint az egyetemi évek alatt.


Szóval igazából minden csak idő kérdése, hogy beletanulj abba, hogyan is tanulj.

2019. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ez oké, de hogy tanultok?

Felmondjátok magatoknak hangosan?

ilyesmire gondoltam

2019. ápr. 12. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
YouTube videók, előadások felvevése sokat segített. Amikor már olvasni nem tudok akkor elindítom ezeket.
2019. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Szóbeli vizsga előtt egyes nehezebb kifejezéseket kimondtam hangosan.

Kijegyezetelésre nincs idő. Aláhúzgálás (de ne húzz alá mindent). Bekarikázás a második átolvasásnál, azzal azt jelöltem be, ami nem ment, amikor visszamondtam magamnak. Vizsga előtti pánikszerű átlapozásnál csak az aláhúzottat és a karikát kell nézni. A nagyon nehéz kifejezéseket leírtam egy írólapra. Nem onnan tanultam, de jobban bevésődött, ha leírtam és kimondtam.

Folyamatosan vizsgáztattam magam, amikor ettem, mososgattam stb. nem jutott eszembe vmi, akkor futottam megnézni.

Időbeosztás nagyon fontos. Folyamatos tanulás (volt az évfolyamban egy-két ember, akiről el lehetett hinni, hogy tényleg nem tanult sokat, és nem csak nagyzolt, de a legtöbbünk bizony szétülte a m.gluteusát).

X tétel Y nap alatt, plusz egy nap az ismétlésre az ideális. Úgyis megcsúszol, de ne ess pánikba.

Észre fogod venni, hogy az agyad egy szivacs és hogy egyre több mindent meg tudsz jegyezni, csak edzeni kell az agyat is.

Sok sikert!

2019. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Keress rá erre a két kifejezésre: active recall és spaced repetition (időközönkénti ismétlés).

Ha ezekt alkalmazza valaki, nem csak hatékonyabban fog tanulni, de gyorsabban is. És nem csak orvosira érvényes, hanem bárhol.

Sokan egyetemen is szövegkiemelőből meg jegyzetekből élnek, ami nem feltétlen rossz, de nem is a leghatékonyabb tanulási módszer.

2019. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!! :)
2019. ápr. 12. 22:04
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

4. vagyok. Megnéztem az ajánlott módszert. Nekem semmi újat nem adott.


Írd le, mondd ki, térj vissza rá, ezt javasoltam én is. Az, hogy összefüggésekben tanulunk, az egyértelmű, a kérdező nem lenne bent az orvosin, ha csak magolna.

2019. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Magolni nem is tudok igazan...2 nap mulva elfelejtem es a cel a hosszutavu tudas
2019. ápr. 13. 09:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! sztem kijegyzetelni nincs idő, max folyamatábrákat csinálj, én szeretem a színes tollakat és azokkal húzom alá a jegyzetben a lényeget és összeírom mondjuk a felsorolásokat vagy az összefüggéseket, de semmiképpen nem írom ki az egészet. A hangos tanulás nekem sosem megy, olyan érzés, mintha magamban beszélnék. Ami még nagyon bevált, hogy vettem egy közepes méretű fehér táblát, ami a szobám falán van és arra is szines táblafilcekkel fel tudom írni az összefüggéseket nyilakkal, mert a lényeget ha megértem akkor a körítést is meg tudom már jegyezni hozzá. Ajánlom a tanulókártyákat is, témakörönként stb. más színnel, azt mindenhova tudod magaddal vinni. Vannak nagyon jó oktatóvideók, Dr. Najeeb-ot keresd meg fészen, de le is lehet tölteni. Youtube videók is vannak, szintén angolul. Csoporttársaim a Sketchy rajzos-történetes ábráiból is tanulnak, mondják hogy nagyon jó, én azt még nem néztem meg. Ennyi így hirtelen :) ja és az együtt tanulás nagyon hasznos, 1-2 emberrel ülj össze, akkor ha az egyik feladja, a másik tartja benne a lelket és fordítva. Én így mentem át anatból meg kórból is. :)
2019. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az utolsó említette a Sketchy-t, én mondom a Picmonicot, az is hasonló (szerintem a Picmonic jobb).
2019. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!