Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme bevezetni a kötelez...

Mi értelme bevezetni a kötelező emelt szintű érettségit, ha majd úgyis mindenki ugyanolyan gyengén teljesít rajta?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 15:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Emelt szinten?
2010. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igen, töriből.
2010. júl. 5. 15:53
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Én csak matek témában tudok nyilatkozni. Hozzánk a BME-re felvételi tárgy a matek. De a matekból a deriválás és integrálás csak az emelt szintű érettségiben van benne. Ennek ellenére, aki műszaki irányban tanul az tudja, hogy MINDENNEK ez az alapja. Maga a művelet egy bizonyos szintig kifejezetten egyszerű, és érettségiben nincs is ennél több belőle, csak az egyszerű része.

Nagyjából mindenki emelt szintű matekkal jön ide, de van aki nem. Ők még csak hallomásból sem hallottak ezekről, vagy max hallomásból.

És akkor mi értelme az emelt szintűnek.. Ugyan itt az egyetemen is megtanítják, de azt nyilván mindenki tudja, hogy amit egyszer már tanultál, még ha nem is jól, de tanultál, azt másodjára már jóval eredményesebben meg tudod tanulni. Pláne, ha már elsőre jól tanultad meg!

2010. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Nah,akkor tudod miről beszélek.
2010. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, mint az utolsó válaszoló !

Személyes tapasztalatom van az emelt szintű érettségivel kapcsolatban !

Január végén Február elején le kellett adni a jelentkezést az érettségire...én is tanakodóba estem az emelttel kapcsolatban. (( Mert ugye lehet hallani, hogy pár éven belül bevezetik a kötelező emelt szintű érettségit... )) Bejelöltem szakmai alapozó tárgyként, és valóban rengeteget kellett rá tanulni már eleve az írásbelire is, szóbelitől meg nálunk is féltek beleértve engem is, mert nincsenek tételek csak témakörök,nincsenek ismerős tanárok, és iskola, szóval mindenki aktívan tanult...meg kell szenvedni a jó %-ért azt csak tudom én is tanúsítani, nem olyan könnyű azt megszerezni...;)))

2010. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, legyen igazatok, de én akkor sem hiszek benne.
2010. júl. 5. 15:58
 17/29 anonim ***** válasza:

Figyeljetek ! Szerintem aki bevállalja az tisztában van eleve vele, hogy tanulnia kell, ha meg nagyon szeretne Egyetemre / Főiskolára menni és ilyen kritérium van, akkor is eleget tesz neki. :)))

Nincsen igazam?

(( Jééé éppen most nézem a mai dátumot, nekem egy hónapja volt éppen a szóbelim emelt szinten.:DD ))

2010. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Ui.: 15:56-os voltam.:)))
2010. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
39%

Több értelme is van:

1) Az emelt szintű érettségin külsős tanárok vizsgáztatnak, így objektív képet ad valaki tudásáról, mint a közép szintű, saját, szubjektív tanárokkal

2) A középszintű érettségik nevetségesen könnyűek, elég egyszer-kétszer átolvasni a témaköröket, és jól teljesítesz rajta

3)A felsőoktatásban az emelt szintű érettségi követelményeit várják el MINDENKITŐL, teljesen mindegy, hogy közép szintűt csinált-e a hallgató, így sokkal könnyebb azoknak az anyag, akik emelteztek

4) Ha valaki tisztességesen felkészül rá, az emeltet is meg fogja tudni csinálni 60-70% fölé

5) Így megnövekedik a ponthatár, ami magával vonja azt, hogy csak azok kerülhetnek be a felsőoktatásba, akik teljesíteni is tudják majd

Az orvosi egyetemeken, nagyon helyesen, már alkalmazzák ezt (bár oda amúgy sem lehetett nagyon bekerülni emelt nélkül), én jó ötletnek tartom.

2010. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy ha pl. eddig 50 embert lehetett volna felvenni egy szakra, akkor ezután is annyit fognak, tehát a színvonal nem fog nőni. Max. az 50. ember eddig írt egy 45-50%-os közepet, ezután meg egy 30%-os emeltet. De ettől mág nem lesznek feltétlenül okosabbak az egyetemre bekerülők.
2010. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!