Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme bevezetni a kötelez...

Mi értelme bevezetni a kötelező emelt szintű érettségit, ha majd úgyis mindenki ugyanolyan gyengén teljesít rajta?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 15:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
53%
Lehet rossz, hogy magamból indulok ki, de szerintem, ha a diák tudja, hogy kötelező az emelt, akkor kicsit beijed, és többet tanul rá, így többet is fog tudni.
2010. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, amit a 16:53-as válaszoló írt.
2010. júl. 5. 17:04
 23/29 anonim ***** válasza:
66%
Hát a mostani pontszámításban tényleg nem éri meg megcsinálni az emelt szintűt, mert nekem anélkül is összejöhet a 480 pont. Szerinted ilyen feltételek mellett ki a franc akar emelt szinten érettségizni? Így biztos, hgoy nem.
2010. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Azért szerintem 480-at nehéz összeszedni emelt nélkül, nekem 440 van emelt nélkül. :D


Egyébként sok osztálytársam tovább akar tanulni, középszinten mégis kettesre és hármasra érettségiztek, esetleg négyesre. De például a négyes közt is van különbség, hogy 60%-os vagy pedig 79%-os... ezt azért tartsuk szem előtt!


Meg azért eddig elég durva volt, hogy szinte bármiből lehetett "felvételizni" egy adott szakra. Nekem volt olyan osztálytársam, aki csak 2 tárgyat tanult, mert ugye "nekem ez a felvételitárgy..." aztán jött a pofára esés, mikor a két felvételitárgyát is rosszul írta meg, a többit meg annál is rosszabbul!


Meg - szerintem - mivel változott a politikai légkör, valószínűleg változni fog az érettségi összetétele, követelményrendszere is. Még ha nem teljes mértékben, de érződni fog rajta. Amellett, hogy a 2005-ös érettségikhez képest matekból folyamatos nehezedés, történelemből folyamatos nehezedés, magyarból könnyebbé válás figyelhető meg. Az angol változó, inkább másra koncentrál és az informatika is - szerintem - elég nehézzé vált (főleg annak, aki nem "tanulja")!

2010. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:29

Hát persze, majd én is bekamuzok néhány kátrányos helyzetű meg diszlexiás szart, hogy ingyen legyem +50 pontom. Gratulálok, felsőoktatásban van a helyed.


Az nem úgy működik, hogy aki emeltre megy, az automatikusan szart ír, mintha középen tette volna le.

A felvételi az egy verseny, vagyis mindenki a legjobbat akarja kihozni magából, amivel előnyösebb helyzetbe kerülhet a vonalhúzáskor. Még középre alig kellett tanulni, addig emeltre már kell a jobb százalékért.

Az a védőnő nem fog 30-40%-os emeltet írni, mert tudja, hogy a többi jelentkezőt le kell győznie ahhoz, hogy ő bekerüljön, ergo tanulni fog.

2010. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek én is azokkal, akik az emelt szint mellett állnak.

Mert ugyebár, emelt szinten NEHEZEBB CSALNI (gondolok főleg arra, hogy nem elég a javító és egyben szóbeliztető tanárt megvesztegetni).

Másrészt, ha valakinek egy emelt szintű érettségi teljesítése legalább(!) 75-80%-ra is gondot okoz, akkor nem biztos, hogy az az ember a felsőoktatásba való (bár, sok helyen már ott is zuhan a színvonal). Egy nem "büfészakon" (sőt, lehet, hogy azokon is) egy átlagos vizsgára többet kell tanulni, mint egy emelt szintű érettségire, és nemcsak 1db vizsga van abban a vizsgaidőszakban.


Szóval, szerintem kell ez a minimális szűrő, mert így legalább azok már be sem jutnak, akik ígyis-úgyis kihullottak volna már az 1. vizsgaidőszak után, ha felveszik őket.

2010. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

"Az a védőnő nem fog 30-40%-os emeltet írni, mert tudja, hogy a többi jelentkezőt le kell győznie ahhoz, hogy ő bekerüljön, ergo tanulni fog."

Szerintem eddig is tanult a közép bioszra is, ott is ugyanúgy le kellett győznie a többit.


Több értelme lenne, ha azt állítanák vissza, hogy felvételiztessen az egyetem.

2010. júl. 5. 22:17
 28/29 anonim ***** válasza:

Az egyetemi felvételi rendszer a maga nemében jobb volt, mert ők jobban tudják, hogy mit kell követelni a diáktól.

De így meg kompatibilis lett a rendszer, tehát lehet olyat, hogy elvégzed Mo-on a Bsc-t, utána meg Msc-t külföldön, olyan egyetemen ami adott esetben jobb, mint az itthoni.

2010. júl. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Tegnap 17:29-es vagyok! Nem kamuztam be semmit! Felsőfokú nyelvvizsga + OKJ-s képzés =80 pont!!!!!!!!!!!!!! Így szettem össze a pluszpontokat, nem hátrányos helyzettel!
2010. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!