Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvették a telefonját, csak a...

Elvették a telefonját, csak a szülő kaphatja vissza. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Fiam nyomta a telefonját egy szerinte unalmas órán, tanárnő elvette tőle, elzárta. Eddig tiszta a dolog. Itthon mondja fiam mi történt, csak úgy adja vissza a telefont a tanárnő, ha én bemegyek érte.. felhívtam, közölte, hogy munkaidőn kívül nem beszél a gyerekekről, van fogadóórája, ott keressem és kinyomta. Megjegyzem év elején ő adta meg a számát szülőin, hogy elérjük. Bemenni nem tudok a suliba, nem is tudom hogy gondolja, 8tól fél5ig tart a munkaidő. Szabadnap majd nyáron lesz, akkor meg ő nem lesz az iskolában. Mit tegyek? Ha felhívom az igazgatót és panaszt teszek a tanárra, félek, hogy azzal a saját gyerekemet szivatom meg.

2019. máj. 8. 09:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Nincs olyan felnőtt a családban, aki be tudna menni? Nagyszülők pl?
2019. máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
21%
Neveld meg a gyereked. Irtó nagy pofátlanság más munkáját lesz@rni és nem odafigyelni.
2019. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
22%
Ha felhívnád az én igazgatómat, hogy bemószerolj neki, és utána kicsinálnám a kölyköd!
2019. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Leszidtam, bár nem értek vele egyet. Ha nem tudja lekötni a tanár, akkor mindenki leköti magát. A padtársa színezett, ő telefont nyomott, nyilván a telefonozást könnyebben megbosszulja.

Utolsó, talán úgy kéne végezni a munkád, hogy ne legyen miért "bemószerolni"

Nagyszülők, apuka nagyon messze vannak, sajnos nem érnek ide tanítási időn belül ők sem, dolgoznak. Barátnőm tudna bemenni érte. Szerettem volna megkérdezni, hogy az jó-e, ha ő megy be, de a lecsapott telefont hiába kérdezem. Egyébként a fogadó óra időpontja sincs a suli honlapján, azt sem tudom honnan tudnám megtudni

2019. máj. 8. 09:57
 5/38 anonim ***** válasza:
85%
én a gyerek telefonja és az undorító viselkedése miatt én biztos hogy felnyomnám a tanárt az igazgatónál. hogy van képe rácsapni a telefont a szülőre?? meg nem kiadni egy telefont. ez akár lopásnak is minősülhet
2019. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
11%

3. vagyok.


Én végzem a munkám! A kölyköknek meg az a dolgok, hogy figyeljenek!

Mellesleg elmondom, hogy én sosem szólok, ha a gyerek nem figyel, telefonozik, rajzol, alszik,...de utána ne csodálkozzon, ha 1 lesz a dogája! >:)


Inkább neveld meg a kölyköd, hogy ne telefonozzon, ha meg nem érdekli az óra, be se menjen, mert más tanárt zavar, ha telefonozik, nem mindenki olyan liberális, mint én.

2019. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Kedves hatos, remélem nem tanár vagy. Rettenetes ez a felfogás, hogy mindenki csinálja ami a dolga és kész. Az sem mindegy, hogy milyen minőségben végzed el. Akire nem tud a gyerek pár percig figyelni, az béna és nem a gyerek érdeklődéséhez szervezi az órát, vagy nem veszi figyelembe, hogy 45 percet nem tudnak már a nap végén ülni és hallgatni. Ezt természetesen a gyereknek nem mondom, mert még pár évet sajnos ilyen iskolába kell járjon. Középiskolát már magántanulóként végzi. Nem akarom elhinni, hogy ha ott van 45 percet egy órán, azután otthon még 1,5 órát kelljen készülni a másnapi órára. Saját magától sokkal ügyesebben tanul
2019. máj. 8. 10:15
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan szólj igazgatónak, ezért van, ez a dolga.
2019. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Válasszuk ketté a dolgot. Órán telefont nyomkodni roppant bunkó dolog, a tanár feladata a tananyag átadása, hogy ez a gyereket nem érdekli, nem indok.


Viszont a telefon a gyerek tulajdona, azt nem tarthatja a tanár magánál, az óra végén vissza kell adni. Hívd fel az iskolát, ha nem éred el a tanárt vagy nem jutsz vele dűlőre, akkor beszélj az igazgatóval. De kezdjétek azzal, hogy a gyerek kérjen elnézést.

2019. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
2%

Nem értem a gondot. Kérsz fogadóórát, nyilván a te munkaidőd utánra. A fogadóórának ez a lényege, hogy a dolgozó szülő is tudjon kommunikálni a tanerővel.

Szóval kérsz fogadóórát mittudomén 5re, visszakapod a telefont, ennyi.


Én megértem a tanárt, téged is. A gyereket nem. Nyilván le lett tisztázva év elején, hogy meddig nem lehet elővenni a telefont, mikor lehet, mikor nem.

Nálunk f4-ig nem lehet a gyerek kezébe telefon, ha szülőnek kell szólni, azt is a tanár teszi meg. Még az okosórákra is haragszik, jogosan.

2019. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!