Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosira jelentkezők...

Állatorvosira jelentkezők (2019)! A megoldókulcsok alapján mit gondoltok hány százalékos lesz a kémia és a biológia emelt érettségitek?

Figyelt kérdés
Szerintem a kemia nagyon nehéz volt, és sajnos a biológián is több pontot vesztettem mint szerettem volna.

2019. máj. 18. 17:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kémia számolás nem volt nehéz? Akkor biztos, mindenki csak rinyált.

Én őszintént nem bírom megérteni, miért nem lehet akkor 4 számolásos feladat helyett betenni akkor 8-at, girbe-gurba megfogalmazásokkal. Nem értem, mi a célja a készítőknek az ilyen nehézségű feladatokkal. Még az angol A levels (ami a mi érettséginknek felel meg) kémia számolásai is egyszerűbbek, pedig az aztán világszinten elismert vizsga. Nem is a nehézségen van a hangsúly, hanem a komplikáción, hogy miért ilyen összetett egy feladat. Mi lett volna ha komolyan több pontban, de érthető megfogalmazásban teszik fel a kérdéseket...

2019. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*girbe-gurba megfogalmazások nelkül
2019. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mindig is jobban szerettem a számolásos részét a kémiának, azt hiszem elég matekos beállítottságú vagyok, így nekem szerencsére az nem okozott gondot, bár be kell vallani, nem a megszokott volt...A kémia nekem olyan 94% körül lesz, a biosz meg olyan 87%.
2019. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amúgy (előző válaszoló vagyok) üzenem 10-esnek, egy megoldókulcsból teljesen más a rálátás egy-egy feladatsor nehézségére, mintha te írnád élesben. S valóban az idei vizsgákon a feladatszövegek túlkomplikálása volt a probléma, ami korántsem megnyugtató egy vizsgaszituációban, jóllehet utólag visszanézve, tét nélkül bárki rávághatja, hogy ez nem is volt nagy ördöngösség, mégis miközben akik írják, sokkolva konstatálhatják, hogy a feladat szövege elsőre szinte érthetetlen, bepánikolhatnak, emiatt még inkább izgulnak, átfut a fejükön, hogy amúgy ezen múlik minden, s ezáltal teljesen máshogy hat az egész, bármilyen feladatról legyen is szó, mint otthonról, nyugisan visszanézve.
2019. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!