Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan is működik egy szakdolg...

XX1918 kérdése:

Hogyan is működik egy szakdolgozat írás?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok még, viszont szeretnék előre megírni egy ilyesmi dolgozatot a nyáron, kíváncsiságból.


Debreceni Egyetemen vagyok hallgató, azon belül a BTK karon. Itt meg vannak szabva a választható témák, vagy a szabadon választhatok olyan témákon belül, amikkel kapcsolatba fogok kerülni a tanulmányaim útján? Esetleg olyan témát is választhatok, ami kötődik a szakomhoz, de nincs róla szó órákon?



2019. máj. 25. 22:46
 1/1 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Választhatsz előre témát, viszont azt javaslom olyat, ami kötődik valamelyik órádhoz (ezért ajánlott kicsit később dönteni szerintem), mivel olyan tanár lesz a konzulensed, akinél az adott téma feljött, aki azt tanítja. Én például BTK germanisztikás vagyok, szenvedő szerkezet ből írom a szakdogám, a konzulensem német nyelvtant és morfológiát tanít, így nála vagyok.

Általában a szakdolgozat terjedelme 52.000 karakter (szóközökkel, nincs benne a fedőlap, tartalomjegyzék és irodalomjegyzék), ez kb 30 oldal.

A felépítése úgy néz ki, hogy van egy tartalomjegyzék, a legelső fejezet a bevezető (miről fog szólni a dolgozatod, miért ezt a témát választottad, problémafelvetés, kérdés felvetése, amiket majd a lezárásában fogsz megválaszolni, konklúziót vonsz le).

2019. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!