Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan a BGE-PSZK,...

Tényleg olyan a BGE-PSZK, mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
Egyik volt osztálytársam jár oda és folyton arról beszél, hogy milyen nehéz meg a ZH-kat, illetve vizsgákat lehetetlen teljesíteni, max csalással, mert rossz a rendszer. Kb minden tárgyból bukik. Én ezt nem tudom elhinni. AKI ODAJÁR, tudna részletesebben kitekinteni erről, hogy mi az igazság?

2019. jún. 4. 15:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni kell, van hogy sokat. De szerintem a tanárok nagyon-nagyon korrektek. Ott lehet megcsúszni, hogy másod évtől a többség már dolgozik és a munka-tanulás+magánélet hármas rengeteg energiát elvesz.
2019. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igaz én 7 éve végeztem, de annak nehéz, aki nem tanul rendesen. Igen vannak szívós tárgyak, tanárok, vizsgák, de elvégeztem én is, mint sokan mások is, igaz én 1 év csúszással. Ami rajtam kifogott (meg a fél évfolyamon), az az analízis...sokszor kaptam én is egyeseket, de nem a sulit okolom, hanem magam. Többet kellett vna tanulnom, de ugye a gimi után elég nagy szintugrás is volt, na meg beleestem én is abba a hibába, hogy év közben csak a zh-s tárgyakra gyúrtam.
2019. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hat igen. nem tudom felfogni.. akkor olyan emberek jarnak erre a karra, akik eleve nem szeretnek/nem tudnak tanulni, vagy lusták? Nem hiszem el, hogy egy átlagos képességű ember nem képes tanulni mert képtelen leülni a seggére tanulni. Vagy azért választják ezt mert milyen divat a gazdasági szakokra járni és csak csússzunk át 2essel módjára végezzük el és kövessük a tömeget?

annyira furcsa..tényleg nem hiszem e.

2019. jún. 7. 15:08
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok leszólni senkit, de annyira utálom az ilyen nemtörődöm lusta embereket...
2019. jún. 7. 15:09
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

akkor olyan emberek jarnak erre a karra, akik eleve nem szeretnek/nem tudnak tanulni, vagy lusták?" - Azért ez így erős túlzás, sokan vannak akik rendesen tanulnak és jó jegyeket szereznek. Nagy a létszámkeret, sok hallgatót felvesznek, viszonylag könnyű bejutni ezért tényleg bekerülnek olyanok is akik lusták tanulni. De elég bosszantó hogy az ilyenek miatt folyton leszólják meg lenézik az egyetemet, mikor egy részük az első év után el is tűnik az egyetemről a többiek meg agyon vissza csúsznak. Abban is igaza van az egyik hozzászólónak, hogy sokan diákmelóznak/gyakornokok és ezért jut kevesebb idő a tanulásra.


A gazdasági szakok összességében nagyon mennek most, de teszem hozzá jogosan. Viszonylag könnyen elvégezhetőek, jók az elhelyezkedési esélyek és a fizu se rossz, pedig már jópár éve mondják hogy milyen tömegképzés lett. Én se azért végeztem psz-t mert ez volt a gyerekkori álmom, hanem mert jó karriert lehet erre építeni. Nyilván a többségnek ez szimpatikusabb, mint éveket szenvedni mérnökin vagy minimálbéren tengődni bölcsészként.

2019. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Persze persze, és én igenis tisztelem azokat, akik tanulnak és látják maguk előtt a célt. De aki csak azért felvételizik mert nincs más ötlete és csak át akar csusszani azzal a tudattal, hogy nem tanul semmit, mert lusta és csak bulizik folyton, attól felfordul a gyomrom
2019. jún. 8. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!