Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2-es átlag alatt mennyi az...

2-es átlag alatt mennyi az esélye, hogy nem buktatnak meg?

Figyelt kérdés
Elég rosszul állok matekból, 1,6-7 re. Mennyi az esélye annak hogy átengednek és nem kell pótvizsgáznom? Nálam csak a matek a gáz, a főtantárgyakból 5-ös vagyok

2019. jún. 7. 13:33
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
38%

mondjuk ha most megbuksz matekból, akkor onnan már nehéz lesz felállni! Ha 8 év alatt - ahogy említetted - nem lett meg az alap, miből gondolod, hogy a pótvizsgára 2 hónap alatt fel tudsz készülni? Jön az évismétles aztán vár a gyártósor!


Amúgy oda kellett volna menned hozzá és megkérdezni, hogy van-e esélyed a kettesre. Amúgy a matek fő tantárgy... csak csendben mondom. Kötelező érettségi tárgy.

2019. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Matekon kívül. Értettem és nyilvánvalóan a pótvizsgán sincs semmi esélyem. Ha évet ismétlek akkor is ugyan itt vagyunk mint most
2019. jún. 7. 14:30
 13/60 anonim ***** válasza:
11%
Tény, hogy a matekoktatás a legtöbb helyen tré, és biztos, hogy nálatok is, ha amúgy más közismereti tárgyakból ötös vagy. Én mégis megpróbálnék a helyedben egyezkedni a tanárral, lehet, hogy neki is ciki, hogy egy különben jól tanuló, jó fejű diáknak nem volt képes úgy átadni az anyagot, hogy az legalább elfogadhatóra tudja, és nem buktat meg. Gondolom, nem csak Te állsz bukásra matekból az osztályodban.
2019. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
64%
Ha a 8 év alatt nem tanították meg neked az alapokat, akkor mondjuk nem kellett volna tenni valamit? Mondjuk matektanárhoz járni, vagy pénz hiányában megkérni egy másik matektanárt hogy korrepetáljon? Ugyanúgy ebben az évben is meg lehetett volna ezeket tenni egyébként. De nem, sz*r volt az oktatás te meg beletörődtél. Alapok nélkül hogy fogsz például érettségizni, abba belegondoltál?
2019. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:
Nem csak én, többen is. A tanárral semmi gond én örültem volna ha általánosban is ilyen tanárom lett volna. Ő tényleg törekedett arra, hogy megtanítsa a dolgokat. Sajnos nem csak én állok így.
2019. jún. 7. 14:37
 16/60 anonim ***** válasza:
26%
Én írtam a #14es választ. Mivel nem válaszoltál a kérdéseimre újra megkérdezem. Miért nem vettél matek órákat 9.előtt? Vagy évközben, amikor láttad, hogy az alapok hiánya miatt nem megy, vagy miért nem jártál korrepetálásra? Vagy miért nem foglalkoztál vele többet? Nekem is nagyon rossz matektanárom volt, le akartuk cseréltetni, de az igazgató nem járult hozzá. Így kénytelen voltam magamtól megtanulni, ami azzal járt, hogy legalább 3szor annyit foglalkoztam a matekkal mint bármelyik tárggyal, interneten videókat néztem stb, mert tudtam hogy bukdácsolva nem lesz rendesen meg az érettségim. Akik pedig elfogadták, hogy szar a tanár, sorban mentek szóbelizni matekból..Ez ugyanúgy a te hibàd is, mert igenis tudtál volna tenni a dologért, de nem tettél.
2019. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
Ezzel is csak annyi a probléma, hogy nincs matektanár a környéken vagy nem vállal vagy ott lett volna az akkori tanár aki ugye nem adhat órákat mert tanít és miért mentünk/mentem volna hozzá ha nem adott át semmit? Nem városban élünk itt nagyon nincs lehetőség korrepetálásra járni.
2019. jún. 7. 15:04
 18/60 A kérdező kommentje:
egyébként videotanár-os tanfolyammal próblálkoztam.
2019. jún. 7. 15:11
 19/60 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy nincs lehetőség korrepetálásra járni? Egy matektanár van az egész iskolában? És az miért nem opció, hogy magadtól leülj és gyakorolj, tanulj?! Komolyan nem értem....
2019. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
Te tényleg nem érted..... Hogy lehetmék a többi tárgyból 5-ös, ha nem ülnék le? Matekhoz is leülők mindíg, mégsem megy.
2019. jún. 7. 15:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!