Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagyott egyetem. Elkerülhet...

Otthagyott egyetem. Elkerülhető a visszafizetés?

Figyelt kérdés

3 félév után hagynám ott az egyetemet, ami azzal járna, hogy az állami ösztöndíj 50%-át vissza kell fizetnem. Ha az első félév után hagytam volna ott, akkor ugye ez nem érvényes.


Ha úgy csinálom, hogy a jelenlegi képzésemet 3 félév után abbahagyom, egy éven belül jelentkezem egy másikra, azt pedig az első félév után hagyom abba, akkor elkerülhető az ösztöndíj visszafizetése, vagy ez csak arra jó, hogy később kelljen visszafizetni?


2019. jún. 17. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem rossz otlet, de kozben megis. A kormanynak van eleg esze ahhoz, hogy a kezeben tartsa a penzt... tehat az elved gyakorlatilag nem megoldhato, vissza kell fizetned igyis-ugyis a harom evet
2019. jún. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy már 4 félévnek a felét kell. :(
2019. jún. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az újonnan elkezdett 1 félévét elméletileg nem kellene akkor sem, nem? Mivel 1 félév után abbahagyható visszafizetés nélkül, amennyire én tudom
2019. jún. 18. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor életed végéig csinálhatnád ezt kb.. Első elkezdett félévre tartozik ez, nem a 2.szak első félévére. Remélem érted mire akarok kilyukadni. Mert okè, hogy elkezdett első félév.. igen, az első szaknál ez igaz.
2019. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!