Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapestre szeretnék továbbmen...

Budapestre szeretnék továbbmenni tanulni, de anyukám nem engedi! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az álmom, hogy ott tanulhassak... zenei középiskolába szeretnék menni, és a pestieken kívül még van Szombathelyen, de ott közel sem olyan erős az oktatás. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy legalább csak átgondolja? Sokkal jobban járnék egy pestivel (van konkrét cél), mint Szombathellyel. Ötletek? :/

2019. jún. 18. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Ha vallásosak vagytok, állj elő konkrét tervvel, hogy egyházi kollégiumban fogsz lakni, lehet, hogy az megnyugtatja.
2019. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Azzal, hogy ez a te életed, te szeretnél ott tanulni és a szülő dolga támogatni a gyerekét a céljai elérésében. A zene pedig egy nagyon szép dolog, tudom, mert a párom énekel. Őt is el akarták nyomni, én támogattam és kibontakozott, azóta fellépni is jár a közönség nagy örömére.
2019. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
15%
Tanulj normális dolgot.
2019. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy középiskola miatt nem érdemes más városba menni, pláne Pestre, kiskorúként. Menj szépen gimnáziumba helyben, aztán majd érettségi után eldöntöd merre tovább. Az egyetem már más, azért érdemes lehet más városba (akár Pestre) menni.
2019. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3%
Én se fizetnék a szüleid helyében azért,hogy középiskolát máshol kezdjed el. Csomó extra kiadással jár, ráadásul zenével nem igen fogsz megélni, azt lehet csinálni sulin kívül is (zenesuli stb).
2019. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

A kérdező gondolom konziba szeretne járni, azokból tényleg Pesten vannak jók. Egyes helyeken (Zeneakadémia) nézik, hogy pesti konziból jöttél-e. Ha tényleg komolyan gondolod és a képességeid is megvannak hozzá, akkor a zenetanárodat is bevonhatnád a szülők meggyőzésébe.

Ne add fel!

2019. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Beszélj apukáddal, hátha őt sikerül meggyőznöd, érvelj, hogy ilyen irányban akarsz egyetemre is menni, és ott számítani fog.
2019. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utána is vannak terveim, és igen, a Zeneakadémia miatt is Pesten érné meg... csomó extra kiadás, az igaz (koli, utazás pl.), de már régóta gyűjtenek a továbbtanulásomra, tehát ebből nem lenne gond. Inkább azzal, hogy “Bp egy rossz hely és elrabolnak és megerőszakolnak”

Értem, hogy anya félt, de ezzel behatárolja a jövőm. Persze, nem nagyon lehet zenészként megélni, de ezen kívül még vannak lehetőségek (ebbe ne menjünk bele részletesebben)

Meg utána még bármi lehet belőlem, kevés óraszámmal is meg tudnék csinálni egy akármilyen emelt érettségit ha végül az kéne, van hozzá eszem

2019. jún. 18. 16:55
 9/14 A kérdező kommentje:
És egyébként nem mennék konziba, csak anélkül lehetetlen ilyen irányban elhelyezkedni, zeneiskolában nem tanítanak annyi mindent (két év altt mindent a fejedbe nyomnak, aztán még tízig ismételtetik)
2019. jún. 18. 16:57
 10/14 anonim ***** válasza:

"Bp egy rossz hely és elrabolnak és megerőszakolnak"

Röhej, ugyanannyira erőszakolnak meg pesten, mint vidéken. Mégis honnan szedte anyukád a fentebb idézett baromságot?

2019. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!