Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Ez lenne a 3. nyelv és választható a német, francia, és olasz. Viszont nem tudom, hogy mivel mennék többre. Tudtok segíteni?

2019. júl. 26. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Mivel mennél többre ... hol? Mivel foglalkozol? Mit értesz az alatt, hogy többre menni vele?


A környékünkön a német preferált, nyilván, olaszul és franciául néhány multin kívül itt nem sokan beszélnek.


De ha Franciaországban akarsz dolgozni, nyilván ott többre mész a franciával, mint az olasszal.


Szóval mik a szempontjaid?

2019. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én a franciára szavazok. Utána a német és végül az olasz.

(ezt úgy mondom hogy olasz kéttannyelvűbe jártam)

Most már franciára mennék.

A németnek még mindig nem értem mi értelme van az angol mellett, mikor a németek beszélnek angolul. :D

2019. júl. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A német a második nyelv amit a nagy cégek itthon kérnek. IT -ban legalábbis 100%.
2019. júl. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Haha a németem beszélnek angolul :D. Ja csak nem fognak sok helyen. Audi-ba pl alap hogy tudjál németül, hiába beszélnek angolul, elvárják, hogy te beszéld a nyelvüket. Tipikus német mentalitás amúgy. Mondjuk ha idejöttek ennyi erővel ők is megtanulhatnak magyarul. Persze a legfelsőbb körökbe angolul megy a dolog. Én mindenesetre a németre szavazok, több helyen tudod használni.
2019. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem fognak angolul se nagyon beszélni, nemhogy magyarul! :D :D Alap, hogy te tudod a németet.
2019. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

A fő kérdés: Mi az első két nyelved és mi a tervezett orientációd?


Ezek ismerete nélkül itt a rangsorom a 3 opció alapján:


1. NÉMET: Magyarországon az ANGOL után a leggyakrbban kért nyelvismeret állásportálokon.


2. FRANCIA: Bár itthon ritkán elvárt és keresett, de bármely multinacionális cégnél előny, hiszen soknak svájci központja van. Genf és környékén lévő központoknál a francia előny - saját tapasztalat. Mindemellett a nemzetközi cégeknél Franciaország mindig egyfajta "állam az államban", ahol nagy segítség a nyelv ismerete.


3. OLASZ: Imádom, szeretem, Svájc déli részén lehet használni és persze az olaszoknál. Talán a legkönnyebb a 3 lehetséges nyelvet tekintve, bár az üzleti életben nem tudtam hasznát venni (még).


Angol-Német-Olasz-Francia nyelveket beszélem, nmezetközi cégnél dolgozom. Véleményem szerint nekünk, magyaroknak az Angol-Német-Francia vagy az Angol-Német-Orosz tud a leghasznosabb trió lenni.

2019. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát német szerintem, franciába én nem nagyon mennék manapság :'D
2019. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Erről már annyi kérdés volt...

Itthon egyiknek sem fogod hasznát venni, ugyanis ebben az országban mindenki magyarul beszél, vagy még sokan azt sem beszélik rendesen.

Amelyik országban akarsz dolgozni, élni, vagy ahol többet fogsz járni, azt kell tanulni.

Cégek esetében azt a nyelvet kell tudni amelyik országgal kapcsolatban van.

A franciák és olaszok nem vagy nagyon rosszul beszélnek angolul szóval érdemes tanulni a nyelvüket.

Én olaszul tudok, járok is az országba, szóval nekem az olaszt volt érdemes tanulni.

2019. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Óvodás korom óta tanulok angolt.

Majd általános iskola 5. osztálytól jártam orosz szakkörre.

Tavaly mentem gimnáziumba, ami 1+4 osztályos. Az első osztály nyelvi előkészítő heti 12 angollal. Idéntől kell választani +egy nyelvet. Így a heti 12 nyelv óra megmarad 6 angol+6 óra választott nyelvből.

A gimnázium azt írta, hogy angolból minimum a középfokú meg lesz, de a többségnek a felsőfokú is sikerült. A + nyelvből pedig a középfokút ígéri.

2019. júl. 27. 16:25
 10/11 anonymousreview60 ***** válasza:
26%

A legfontosabb, hogy melyik vonz. Az első kettő nyelv menjen hasznonalapon. A harmadik lehet hobbi is.

Haszon szempontból:

1. Német: A 13. legtöbbet beszélt nyelv a világon. A legnagyobb magyarországi befektető Németország. A legtöbb vendégmunkás német nyelvterületre megy.

2. Francia: Kicsit kevesebben beszélik anyanyelvként Európában, de annál többen Afrikában és a Csendes-óceánon.

3. Olasz: Van Olaszország, egy svájci kanton, San Marino és kb. ennyi.

2019. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!