Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így érdemes külföldön nyelvet...

Így érdemes külföldön nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Mikor van értelme külföldön nyelvet tanulni? Például nyári 2 hetes tanfolyamra gondolok.

Gondoltam rá, hogy ha egyszer lenne rá pénz meg lehetőség, meg semmi nem akadályozni, lehet tanulnék németet Ausztriában vagy olaszt Olaszországban.

Már tanultam mind a kettőt, de nem megy profi szinten, nyelvvizsgám sincs.

A németet egyetemen tanultam másfél, de inkább egy évig. Én azt mondanám, hogy A2es szinten vagyok belőle.

(Alaptémákról valamennyire tudok beszélni, bár sose beszélek, de szavakat tudok, a nyelvtanból csak pár dolog megy, igeragozások, esetleg praterium, melléknévragozás talán).

Olaszt tök egyedül kezdtem tanulni, de az egyetemen tanultam azt is egy évig, de akkor már volt alapom. Akkor egészen ment. Mondanám, hogy az is egy A2es szint talán.

Amúgy az olasz gyorsabban menne lehet, mert tanultam franciát is (felsőfokom van belőle) és ahhoz hasonlítanak a szavak is meg a nyelvtan is. A németet is lehet meg tudnám tanulni, csak lassabban szerintem.


Csak úgy érdemes kimenni külföldre nyelvet tanulni, hogy megy már egy középfokon? Vagy kevesebb tudással is hasznos? Nyilván alapdolgokat biztos el tudnék mondani, nem vesznék el az utcán.


2019. máj. 9. 22:11
 1/2 A kérdező kommentje:
És ha választani kell, akkor melyik nyelvből célszerűbb külföldre menni, amit valószínű gyorsabban megtanulnék, szóval az olaszt, amit könnyebben megértek elsőre nyelvtan meg szavak tekintetében, vagy németből, ami valószínű nehezebb szavak meg nyelvtan miatt is?
2019. máj. 9. 22:16
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én elfogult vagyok az olasszalszemben. Nagyon jó lenne kibt tanulni, mert mégiscsak anyanyelvi környezet.

Szerintem mindenképpen érdemes kimenni, kevesebb tudással is.

2019. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!