Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet éri meg 2....

Melyik nyelvet éri meg 2. nyelvként tanulni?

Figyelt kérdés
Gazdasági (vagy talán jogi) pályán szeretnék később elhelyezkedni és mindenképp szeretnék 2 nyelvvizsgát. Már van egy angol felsőfokúm, középiskolában németet tanultam, de nem igazán tetszett és jó sem voltam benne. Megéri azt folytatni, ha nem igazán szeretem, vagy egy teljesen új nyelvbe vágjak bele? Középfokú nyelvvizsga lenne a cél.

2019. júl. 28. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
orosz vagy kínai.
2019. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Német. Megéri. Van már alapod belőle. Egy középfokú egy év alatt megvan.
2019. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Még mindig nagyon erős a német befolyás a piacon nálunk, szóval ha kicsit is van esély, hogy hajlandó leszel megtanulni, használni a német nyelvet, akkor érdemes azt.

Kínai, koreai is jó lehet, mert növekszik a piac, viszont ott általánosan az emberekkel van baj. Teljesen más mentalitás. Heti hét nap, éjjel nappal dolgoznak és ezt is várják el, nemleges választ nem fogadnak el, stb.

2019. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!