Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó vagy Euroexam?

Origó vagy Euroexam?

Figyelt kérdés

Szeretnék angolból b2es nyelvvizsgát tenni.

Ki melyiket ajánlaná, és miért? 😃



2019. júl. 28. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Az Origó valami kormánypárti online újság. Ott aligha teszel nyelvvizsgát.
2019. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szóbeliről tudok nyilatkozni, azt Origót csináltam. :D Vizsgázóbarát volt az egész, nem kekeckedtek. Ha elakadtam, segítettek, nem pedig vonták le a pontokat.

Írásbelin LanguageCert-en voltam, ami szintén jó volt, bár ez már nem tartozik a kérdésedhez. :D

2019. júl. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Euroexamon voltam B2-n, majd utána C1-en is. Szerintem nem olyan vészes :D


Emlékeim szerint B2-n nincsenek nagyon nehéz témák a Readingnél, bár nekem ott az idő épphogy elég volt :D


Writingnál sem kell semmi különös, az első feladat egy levél, amihez kb le van írva, hogy mit kell beleírni és meg is van a szószám. A második feladatnál lehet választani 3 közül, egyik szinte mindig esszé, de vannak ilyenek, hogy article, letter to the editor, review, de én mindig az esszét választottam :D A hivatalos levél jellemzőit meg kell tanulni és ennyi.


A listening az attól függ, én könnyűeket fogtam ki, 100%-os is lett az a rész; de volt ismerősöm aki nehezet kapott.


Végül a szóbeli, itt párokban vagytok (én egyszer egyik ismerősömmel voltam, de egyszer egy idegennel és az sem nehezebb). Talán B2-n van az általam nem szeretett feladat, ez a Picture story, kapsz egy bugyuta képsorozatot és el kell mesélni a sztorit; amit te látsz benne. A másik feladat pedig, hogy a pároddal vitázzatok valamit - ez azért nem a legjobb, mert nem árt egy kis kreativitás. Ami viszont pozitív, hogy nem kell konkrét tételeket tanulni, és nincsenek ilyen nehezebb témák, mint pl. az Európai unió.


Azt viszont megjegyezném, hogy a C1 Euro szóbeli feladattípusai szerintem jóval könnyebbek, mert 2 percig kell önállóan beszélni, illetve a pároddal 4 kép közül választani egy címhez. Szóval B2-höz kell a kreativitás, C1-hez már az se :D

2019. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😊
2019. júl. 30. 00:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Origó! A legkönnyebb az összes közül.
2019. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ👍
2019. júl. 31. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Euroexamen voltam, itt a 4. válaszban részletesen leírtam a tapasztalataim:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2019. aug. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Origo!
2019. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pittipok ***** válasza:
Második válaszolót kérdezném, ha két külön nyelvvizsgád de egy szint és egy nyelv akkor komplexnek minősül? Vagy van valami módja, hogy komplett legyen?
2021. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt van leírva az összevonás, de pl. Diplomamentőnél sem kérték, hogy összevonassa az ember, ha külön tette le:


[link]

2021. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!