Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Euroexam B2 angol nyelvvizs...

Az Euroexam B2 angol nyelvvizsgáról tudtok véleményt mondani?

Figyelt kérdés
A szóbelin milyen témákra számítsak? Összességében nehéz volt?

2019. jún. 27. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Témalista van neten ha jól emlékszem.

Szerintem összességében nem nehéz, csak a picture story, de arra lehet gyakorolni.

2019. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a picture story ment a legjobban, hiszen arra van előtte felkészülési idő, ott kreativitás kell és azt mondod, amit akarsz. (Lehetőleg minél több igeidőt csempéssz be és mondatokat összekötő szavakat. Az nem baj, ha nem érsz a történet végére.)

Viszont a magnót teljesen betippeltem, nagyon nehezen ment, ennek ellenére szerencsém volt és sikerült a vizsga, de ne erre apellálj.

A szituáció könnyű, mert rövid, csak értsed, mit akarnak.

2019. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. 1. Válaszoló: Témalistát kerestem, de sajnos sehol sem találtam. Tudsz oldal nevet mondani, ha megkérlek?:)
2019. jún. 27. 22:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a B2 Eurocity könyv témái vannak szóbelin: filmek, étkezés, barátok, technikai fejlődés, Internet használat, utazás stb.


Áprilisban voltam vizsgázni.

Nekem ezek a kérdések voltak:

Miért fontos számomra az angol nyelv/hol használom? (Ezt mindenkitől megkérdezik tudtommal, bemelegítő kérdésként. )

A modern vagy a hagyományos művészetet részesítem előnyben?

Fontos az iskolákban a művészet tanítása? Miért?


Szituációk:

Nem tudom kinyitni a kocsim, megkérem a szomszédot, hogy segítsen.

Megkérdezem a dokimat, hogy mit tud tanácsolni, hogy egészségesebb életet éljek.

Vendégdiák vagyok egy családnál, problémáim vannak velük és megkérem a kapcsolattartót, hogy segítsen.

(Páromnak egy kérdésére emlékszek: jelentkezik egy állásra és elmondja, hogy miért járnának jól, ha őt választanák.)

Legyél udvarias, választékos a szituációtól függően, nyilván a szomszéddal nem kell:

I'd be grateful, if you could tell me...

I wonder, if you could tell me... stb.

(A könyv végén vannak polite questions/answers, 158. oldal.)


Picture story szerintem is a legkönnyebb. 2 perc. Itt 3 igeidőt várnak: simple past, past continuous, past perfect, továbbá linking words (41. oldal) minden mennyiségben. Sződd bele, hogy a képen lévő szereplő szomorú, vidám stb.

Nekem az volt a sztori, hogy egy nő macskája meglógott, kalandozott erre-arra, aztán hazament.


Discussion: sok múlik a szóbeli partnereden. 3 perc van rá. Ha nem hagy szóhoz jutni, szakítsd félbe: Sorry to interrupt you, but... Ha nem beszél vagy túl korán be akarja fejezni: I have another idea...

Ezek a megtanulható összekötő kérdések/válaszok is benne vannak a könyvben: 33., 57. és 68. oldal.

Nekünk ez volt a téma: What are the advantages of online education?


Listening: szerintem is botrány.

Short conv.: újrahasznosítás. A magnó egyből indul, így nem volt idő végigolvasni a megadott válaszokat, ami a gyakorló feladatokkal ellentétben nem egy-egy szó, hanem szép hosszú mondatok voltak.


Filling gaps: meditációs technikák. No comment.


Multiple questions: bilingual children. Nekem ez ment a legjobban, az 1-2. feladatban még tippelni is alig tudtam.


Listening után totál hitehagyott lettem, hát mondom, bukó a szóbelim, mert ezen a 40% sem lesz meg. Azon kattogtam, hogy elmegyek úgy a májusi vizsgára, hogy nem tudom az eredményem, vagy megpróbálok ecl-t vagy lang. cert-öt de végül letettem róla és csodák csodájára meglett :)

Listening 53%

Speaking 76%

Reading 86%

Writing 84%, átlag: 75%

Így, hogy meglett, azt mondom nem volt nehéz, de közvetlenül utána annak tűnt.

50 órám volt tanárral (heti 4), mellé még otthon tanultam úgy heti 6-7 órát, sky news-on angol híreket néztem kb. 1,5 hónapon át, így 4 hónap alatt csináltam meg, bár hozzá tartozik, hogy tavaly 1 hónap alatt végigmentem a Raymond Murphy: English grammar in use-on, hogy képben legyek a nyelvtannal.

2019. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen, értékelem, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Gratulálok az eredményedhez.:)
2019. jún. 30. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Köszi(:
2019. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!