Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angolomat?

Hogyan fejlesszem az angolomat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő angolos rengeteget játszottam angolul, néztem/nézek angolul filmeket és youtube videókat.


Ezeknek a nagyrészét meg is értem viszont ha arra kerül sor, hogy én fejezzem ki magam sokszor problémákba ütközök. Nem azzal van a baj, hogy you were vagy was hanem hogy akkor PONTOSAN melyik időt kell használni? Meg hát vannak más nyelvtani dolgok is amiken nem is gondolkodom csak úgy írom ahogy láttam őket. (ami persze nem biztos, hogy jó)


Annyira nem értem az igeidőket és persze én megtanulhatom azokat ötödjére is de egy idő múlva elfelejtem/összekavarom őket.

Szóval leginkább a nyelvtannal van bajom.


Mit csináljak? Tonna számra töltsek ki feladatlapokat?

Kéne valami felmérő teszt is, hogy tudjam nagyjából hol állok.


17/F



2019. júl. 30. 15:51
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem mondd meg az angoltanárodnak (ha van), hogy az igeidők nem mennek, hátha tud segíteni valahogy.
2019. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyár van :D
2019. júl. 30. 16:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Külön tanárhoz meg soha nem jártam.
2019. júl. 30. 16:08
 4/8 anonim válasza:
100%
Úgy értettem, hogy most szeptemberben megkérdezed az iskolai tanárodat.
2019. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Szalai Nóra-félek öt perc angol igeidős könyve sokat segített. Nagyon jól van összeszedve benne, feladatok is vannak hozzá, hogy elmelyíthesd a tudást. Ha vizsgázni mentem angolból, mindig átolvastam az elméletet benne. Ne riasszon el a színe :D meg van az a piros oxfordos könyv, arra is mindig vágytam, de végül azt nem vettük meg.
2019. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírok 1-2 igeidőt mikor használjuk ahogy nekem tanítoták..


Múltak:

Egyszerű múlt(+ed): legegyszerűbb módja: akkor kell ha utalsz valami időre (pl. yesterday)

I played basketball yesterday.


have/has: Ha nem utalsz időre, helyette határozatlan időt fejezel ki/azt se (pl. yet, just stb..)

Ive been to Pest (Pesten voltam) vagy Ive just finished the building (Most fejeztem be az építést)


was/were kb folyamatos jelen (+ing)-nek az ellentjete. pl.

I was swimming at swiming pool. Uszodában úsztam.

Mert ugye nem egy pillanatra csinálod, hanem akár órákon át.

De ne keverjük azzal, ami egyszer történik csak meg

pl: I was in an accident <- ez ugye hibás mert nem folyamatos hanem egyszer történt meg. Nem azt csinálod hogy baleset után még 5x csinálsz balesetet mert ez a hobbid.. érted :D


Jelen:

Jelennél szerintem kell kell sokat ragoznom. I play Basketball. (Kosarazok.)

Folyamatos jelen 1 (később lesz 2):

Amit a pilanatban csinálsz. I'm playing computer games (számítógépes játékokkal játszom).


Jövő

jövőnek 3 alakja van: will, going to/gonna (going to brit, gonna amerikai).

will: amit a pillanatban elhatároztál valamit csinálni fogsz a jövőben de még nem 100% és nem tettél érte semmit (I'll test it): Lefogom tesztelni

going to/gonna: Amit elhatároztál, tettél is érte valamit de nem 100%. Tehát erősebb mint a will (I gonna buy something) Elfogok menni boltba venni valamit.


folyamatos jelen (2): Amit már elhatároztál és 100% amit megfogsz tenni. I'm playing football tomorrow with friends. Holnap focizni fogok haverokkal.


Remélem tudtam segíteni.

2019. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne hülyéskedj, hát 12 igeidőről van szó, a szorzótábla megy?
2019. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Akkor vedd a fáradtságot és írd le a többit mielőtt itt pampogsz annak aki segíteni akar....
2019. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!