Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor mennyit igényelhete...

Most akkor mennyit igényelhetek vissza?

Figyelt kérdés

Tudom, sok ezzel kapcsolatos kérdés van, de így sem értem 100%-san. Áprilisban megszereztem az írásbeli nyelvvizsgám, de úgy, hogy komplexre mentem, de csak az írásbeli sikerült. Erről ugye van számlám, hogy a komplexre fizettem be a pénzt. Októberben tervezem megcsinálni a szóbelit, és ha az sikerül akkor is számít első komplexnek? Vagy csak az egyik árát igényelhetem vissza?

VAGY, ha a (német) szóbeli előtt letenném a komplexet (angol), ami sikeres, akkor annak az ára jönne vissza? Aki jártas ebben vagy érti ezt az írjon pls!



2019. aug. 5. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 1 éven belül sikerül a szóbelid, akkor visszaigényelheted mindkettőt, de csak max. 37 250 forintot (mindenkori minimálbér 25%-a) kaphatsz vissza. Tehát például, ha a komplex volt 30k, a szóbeli meg 20k, akkor is csak 37 250 Ft-t térítenek vissza.


Ha az angol sikerül előbb, akkor értelemszerűen annak a komplexnek az árát kapod vissza.

2019. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor tehát mindegy, hogy melyik komplex? Kaptam egy ilyen visszaigénylő lapot az önkormányzattól, ha majd ugye jogosult leszek és azon azt írják, hogy a számlával kell igazolni. Azon pedig ugye az van, hogy komplexre mentem. És akkor így is visszatérítik?
2019. aug. 18. 08:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Vissza, ha meglesz a szóbeli is. De, csak max 37 250 forintot kaphatsz vissza. Gyanítom a félig sikerült komplex és a külön szóbeli együtt többe került.


Vagy, ha inkább az angolt csinálod előbb és sikerül, akkor annak az árát kérheted vissza. De utána már a németet nem tudod.

2019. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ah értem. Köszönöm a választ :)
2019. aug. 18. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!