Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igényelhetek vissza TB-t?

Igényelhetek vissza TB-t?

Figyelt kérdés
Férjem gyeden volt a kisfiammal, én addig magam után fizettem a TB-t. Visszamenőleg igényeltem meg a gyest , 2018.06.10-től. Az igénylést augusztusban adtam be. A TB-t augusztusban még befizettem. Azt mondták mikor megigényeltem a gyest, hogy a TB befizetéseimet (jun., jul., aug.) visszaigényelhetem, mivel a visszamenőleges gyesből is vonnak TB-t. Ma kaptam az Adóhivataltól egy papírt, miszerint 0 Ft a túlfizetésem,Akkor most mégsem igényelhetek vissza ? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)

2018. szept. 10. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Be kell jelentened, hogy attól a dátumtól kezdve nem vagy köteles a járulékfizetésre, addig nem tudják törölni... CSak munkaviszony esetén történik meg automatikusan a lezárás.
2018. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bejelentettem, múlt hét hétfőn. Azért is nem értem.. A kijelentkezés dátuma, a gyes megigénylésének dátuma!
2018. szept. 10. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor még nem dolgozták fel, mielőtt a folyószámla-éretsítőt kiállították.
2018. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van :D Nagyon szépen köszönöm!
2018. szept. 10. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:

T181011 nyomtatványon kell kijelentkezni is. Csatolni kell hozzá a GYES jogosultság igazolását (mikortól kapod).

A két irat "együtt fut", ha valamelyik hiányzik, hiánypótlásra hívnak fel.

Ügyintézési határidő: 30 nap.


Egyébként GYES-ből nem vonnak "TB-t". Nyugdíjjárulékot vonnak belőle, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Az a nyugdíjhoz tartozó járulék, amit pedig Te fizettél magad után és most MENTESÜLSZ alóla (egészségügyi szolgáltatási járulék), az pedig az egészségügyi ellátás miatt van.


A "TB"-járulék egyébként is munkáltatói közteher volt, amíg létezett, magánszemély, dolgozó soha nem fizetett ilyet, és nem is vontak ilyet a béréből. :)

2018. szept. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!