Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen sorozatot, filmet...

Ki milyen sorozatot, filmet ajánlana angol nyelvtanulás céljára, igy 2019ben?

Figyelt kérdés
Nem csak filmeket néznék, de szerintem az is hozzá tenne.

2019. aug. 14. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Jóbarátok. A részeg Monica Geller tette a fejemben helyre a Present Perfect-et :D
2019. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
bármit, ami angol anyanyelvű. nyilván jobbak az olyanok, amikben sok a párbeszéd, vagy valamilyen speckó akcentussal beszélnek, vagy többféle akcentusú karakter van benne. amerikai angol általában könnyebben érthető mint a brit vagy az ausztrál. esetleg nézhetsz amerikai hírműsorokat is, azokban szeretnek kaliforniai bemondókat alkalmazni, mert nagyon tisztán beszélnek.
2019. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
+ 1 szavazat a Jóbarátokra!:)
2019. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hol állsz? Mert középfok környékén/felett inkább az amerikaiak helyett a háromszor annyi agytekervényre készült brit sitcomok lennének hasznosak. Például

The Vicar of Dibley

Keeping up Appereances

Ha bírod az angol humort.

2019. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat 👍

B2es nyelvvizsgát szeretnék tenni, ahoz szeretném kiegészitésnek.

2019. aug. 14. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:

"amerikai angol általában könnyebben érthető mint a brit vagy az ausztrál"


Kár, hogy a nyelvvizsgán nem te döntöd el, hogy mi tesznek be a magnóba, nem?


Akármilyen film/sorozat jó, amit szeretsz.

Szívesen ajánlanék valmit, úgy látszik, hogy a Friends az univerzális, de ha leírnád a korosztályodat és érdeklődésedet, úgy könnyebb lenne.

Amúgy ajánlom a Netflixet (1 hónapig full ingyen van), sok sorozat/film közül válogathatsz.

Brit szitkomról pedig eszembe jutott a Mind Your Language. Youtube-on elérhető és szerintem szórakoztató. :)

2019. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kár, hogy a nyelvvizsgán nem te döntöd el, hogy mi tesznek be a magnóba, nem?"


igen ez sajnos igaz :D de nem tudtam, milyen szinten van a kerdezo mikor kommenteltem, ezert ajanlottam amerikait kezdesnek. de kozep nyelvvizsgara tenyleg fel kell keszulni brit angolra is

2019. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#1, bocs, azt mondod, hogy az epizód NÉZÉSE nélkül ez a két blokkot sosem értetted volna meg?


Oh no! My parents have never seen me drunk! (Pause) That they know of.

And guess what! I’ve been drunk before! And I’ve smoked a cigarette!

2019. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!