Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így mennyire tanulhatok meg...

Így mennyire tanulhatok meg angolul?

Figyelt kérdés

B1-es angol érettségi vizsgám van, de nem vagyok még elég jó angolos.

Megtanulhatok úgy angolul hogy napi 2-3 órát szánok angol nyelvű cikkek és szövegek fordítására? Segít ha minél több szavat megtanulok?

Köszi előre is.



2019. aug. 13. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, miért kell mindig valmi újat kitalálni. Vannak tankönyvek, amelyeknek az a céljuk, hogy a lehető leghatékonyabban és legalaposabban tanítsanak. Az miért nem jó?
2019. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat fordítasz, akkor megtanulhatsz fordítani,de pl. beszélni nem, ahhoz beszélned kell, ha írni akarsz, ahhoz írnod. Ez ilyen egyszerű.
2019. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Ha angolul akarsz tudni/beszélni, akkor NEM fordítani kell, hanem érteni a szöveget fordítás NÉLKÜL! Beszéd közben ugyanis egyszerüen NINCS IDÖ arra, hogy oda-vissza fordítgass, anélkül kell mennie.
2019. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Angolul úgy lehet jól megtanulni, hogy 100%-osan kizárod a magyart. Az tud igazán angolul, aki angolul tud gondolkodni is, tehát ha beszélsz, olvasol nem fordítod le magadban a szöveget, hanem megérted fordítás nélkül.
2019. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!