Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszt és olaszt egyszerre...

Oroszt és olaszt egyszerre meg lehet tanulni tanár nélkül?

Figyelt kérdés
egyszerűen képtelen vagyok dönteni a két nyelv között, az oroszba belekezdtem picit már. jó a nyelvérzékem és az angolom, viszont tanárhoz járni nincs lehetőségem. megpróbáljam egyszerre a kettőt?

2019. aug. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Mivel a két nyelv eléggé eltérö, ezért mehet együtt, nem fogod keverni.
2019. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Én nem tanulnék egyszerre két nyelvet. Gimnazistaként csináltam, sőt, volt egy év, mikor három nyelv volt átfedésben (francia, angol, latin), de csak totális katyvasz lett bennem minden.

Szóval én egynek feküdnék neki egyszerre, és ha már legalább egy magabiztos alaptudás van, akkor jöhet a másik.

2019. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem éri meg. Jobban jársz ha erőidet egyszerre csak egyre összpontosítod, könnyen egymás rovására mehetnek. Amúgyis csak úgy van értelme nyelvet tanulni, ha tudod is használni. Tehát pl ha 4 éved van rá, jobban jársz, ha 2-2-re felosztod, mintha egyszerre a kettőt 4 évig fele akkora erőbedobással.
2019. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Én egyszerre tanulok oroszul és angolul - németül már tudok, és még véletlen sem keverem a nyelveket.

Az hülyeség, hogy elöször tanuld meg az egyiket és akkor a másikat, ha az már jól megy - ugyanis egy nyelvet akármeddig lehet tanilni, olyan nincs, hogy kész. Emellett a több nyelv párhozamosan segít abban is, hogy le tudj válni a magyarról, és ne ahhoz hasonlítsd mindet, hanem külön-külön egységként tudd kezelni.

2019. aug. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne egyszerre kezdd el a kettőt, legyen közte 3-4 hónap eltérés, de egyébként szerintem mehet egyszerre a kettő. :)
2019. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!