Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Online eszperantó nyelvtanfoly...

Online eszperantó nyelvtanfolyam? Vágjak bele, érdemes?

Figyelt kérdés
Ismeri valaki esetleg megcsinálta-e már s, ha igen mik a tapasztalatai.
2010. júl. 13. 11:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszi :)!
2010. aug. 2. 17:17
 12/13 A kérdező kommentje:

Erre nem válaszoltál:


És naponta mennyi időt ültél a gép előtt? Hány százalékosra sikerült a nyelvvizsgád?


Köszi :)!

2010. aug. 3. 08:16
 13/13 anonim ***** válasza:

ja tényleg. bocsánat.

az vátlozó volt hogy mennyit voltam a gép előtt, de minden nap csináltam.

Ha már te is ezzel tanulsz, tapazstalatbol tudod, hogy minden felatat más időt igényel, van 5 perces is és van olyan ami elött másfél orát ültem. Persze az 5-10 perces feladat után sose hagytam még abba :-D

A vizsgám irásbelije 86% lett, a szóbeli 91 (ezen mondjuk meglepödtem mert a szobelitöl azért 1 kiscit tartottam).

Az irásbelin az idö a legnagyopbb ellenség, ha nincs a csuklodban a tesztmegoldás és tul sokat kell szotárért nyulkálni amikor magyarrol vagy eszperantórol fordítasz, akkor simán ki lehet futni az időböl, szóval a szótárazást és aszókincset nagyon fejleszteni kell.

Én a 12-ik leckében a tematikus szótanulo progit sokat használtam, midnig nagyon untam a végére, de mindig tanultam vele uj szót, akárhányszot vettem elő, szóval megérte. A vizsgán mindenki ezerrel szótárazott, nekem nem kellett annyit, csak kábé 5-6 szor vettem elő.


neked is azt tanácsolom hogy minden nap amennyit csak tudsz, minéll gyakrabban gyakorolj, nincs más lehetőség egy nyelvet megtanulni.

2010. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!