Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázza nekem,...

Valaki elmagyarázza nekem, hogyan lehet úgy megtanulni angolul, hogy angol nyelven és angol felirattal néz sorozatokat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm aztmondta, hogy ő így tanult meg.

Én is elkezdtem sorozatokat nézni így, de én csak a felét értem kb. Hogy lehet ezt fejleszteni?


2019. aug. 18. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindegy hogy milyen sorozatot nézel. Pl én régen Michael Palin around the world in 80 days-ot néztem abban jó a kiejtés és nem is bonyolult meg vannak hasznos szavak.


Meg kell egy alap tudás is azért hogy megértsd. De mindenképp jó módszer. Mellette azért célszerű máshogy is angolozni, pl duolingo, vagy könnyített olvasmány..

2019. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megnézed ugyanazt a filmet többször, az angol feliratból ki tudod keresni a szavakat, és idövel egyre többet megértesz. Emellett mivel a tényelgesen beszélt nyelvet hallod meg olvasod, egyszerüen megszokod, hogy mikor milyen összeállításban mondanak valamit, illetve az állandó kifejezéseket is szituációban tanulod meg.

Egy gyerek is úgy tanulja meg az anyanyelvét, hogy hallja, amit beszélnek mellette meg neki, és az adott helyzetekhez közi. Neki annyival nagyobb a hátránya, hogy eleinte még a fogalmakat sem ismeri, amiket használnak körülötte.

Ugyanígy felnöttek is meg tudnak tanulni, csak a legtöbb helyen ebbél bonyolultabban tanítják, részben fölöslegesen.

2019. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy én a how i meet your mother t nézem!

Milyen sorozatokat ajánlotok még?

2019. aug. 18. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is azt nézem :) először megnéztem magyarul, aztán angolul, és így tök sokat értettem
2019. aug. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az is tök jó, ha elöször magyarul, aztán angolul nézed. Talán ehhez többször is meg kell nézned egy részt, de pár alkalom után ott lesz a fejedben, hogy ennél a résznél magyarul mit mondtak, amihez meg hozzátársítod az angolt. Még ha nem is tükörfordítás, akkor is hasznos.

Nagyon jó módszer.

2019. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!