Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes nyelvvizsgázni?...

Hol érdemes nyelvvizsgázni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Árban hogy mozognak?És szerintetek melyik az úgymond legkönnyebb? Középfokút szeretnék tenni tovább tanulás miatt.


Most leszek negyedikes és belehúzok a németbe, eddig 4-5 voltam, de nagyon felszínes a tudásom.Esetleg tudtok mondani olyat amit nagyon de nagyon tanuljak meg?


2010. júl. 13. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
ECL
2010. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én a BME-n voltam, középfokú C, angol.

nem lehet zsebből kivágni, készülni kell, de szerintem megfelelő és teljesíthető a követlemény.


Egyébként a mottójuk: "Azt szeretnénk megtudni, hogy a vizsgázó mit tud, és nem azt, hogy mit nem tud!" Ami szerintem teljes mértékben igaz is. Rendkívül kedvesek, segítőkészek. Mai napig örömmel gondolok arra a nyelvvizsgázásra. A képleírásnak vásárlást kaptam, az annyira nem ment, mindent elmondtam amit tudtam, és nem is forszírozták a dolgot, tudomásul vették, hogy ennyi. Beszélgetésre sport témát kaptam, abban nagyon otthon voltam, és teljes mértékben hagytak kibontakozni. Nem modnták, hogy jó, elég, köszönjük stb. Látták, hogy tetszik a téma, és folyamatosan kérdezgettek, beszélgetünk. Csak jót tudok róluk mondani. Bár én angolból mentem, szerintem a német is hasonló lehet, mert szerintem az egész vizsgaközpontnak ilyen a mentalitása.

2010. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én BME-n voltam, és soha többet nem megyek oda, egyébként én is németből voltam. Annyira elvették a kedvem, hogy 1évig sehol máshol nem próbálkoztam, most meg majd ECL-re vagy TELC-re megyek.
2010. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi az erősséged. Ha gazdag a szókincsed, akkor letehetsz egynyelvű vizsgát (ecl, telc, euro 1nyelvűje) is. Ha tudsz és szeretsz fordítani, szótárazni, akkor 2nyelvűvel próbálkozz(bme, origo, euro 2nyelvűje). (Amúgy számolj azzal, hogy az ecl-en nagyon durvák a magnók.:S) Vedd figyelembe azt is, hogy milyen vizsgára van szükséged: amelyet külföldön is elfogadnak, vagy elég az is, amelyik ,,csak" államilag elismert?
2010. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!