Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok, mi a 3 mondat...

Angolosok, mi a 3 mondat között a különbség?

Figyelt kérdés
I haven't had lunch / I hadn't eaten lunch / I didn't have lunch, ugyan azt jelenti mind?

2019. aug. 27. 01:05
 1/4 anonim válasza:
64%
ugyan azt jelenti mind,igen.
2019. aug. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez azért siralmas egy válasz volt. :D
2019. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Present Perfect Még nem ebédeltem (de fogok, csak még nem volt rá időm)

2. Past Perfect Még nem vacsoráztam (abban a bizonyos múltbéli időben, a múlt azon pontján pl. I hadn't had lunch (yet) when my boss interrupted my lunch break - Még nem ebédeltem/nem voltam túl az ebéden, amikor a főnököm félbeszakította az ebédszünetemet.

3. Past Simple Nem ebédeltem és már nem is fogok, mert eltelt az idő, a múlt ezen szakasza befejeződött, pl. közben este lett vagy akár másnap - pl. I didn't have lunch yesterday vagy I didn't have lunch but I will cook something nice for dinner - Nem ebédeltem, de vacsorára készítek valami fincsit.

2019. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. aug. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!