Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga levelet hogyan...

Nyelvvizsga levelet hogyan kell elkezdeni (Angol)?

Figyelt kérdés

Pontosabban 3 kérdésem lenne.


1. Ha a nyelvvizsgán az a feladat, hogy írjunk egy blogot arról, hogy csalódtunk a nyaralásban, vagy írjunk egy review-ot egy filmről ezeket hogy kell elkezdeni és lezárni? Adunk egy címet a blog/review-nak vagy ugyanúgy kell köszönni vagy hogyan?


2. Ha egy internetes bejegyzésre válaszolok akkor csak annyi, hogy köszönéssel kezdem, elmondom a véleményem és lezárom valami alap elköszönéssel?


3. Dátumot és az Adresst csak akkor kell írni ha levelet kell írni (mondjuk hivatalost vagy barátnak) de az első két kérdésemben említett esetben nem kell ugye?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 27. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ha internetes bejegyzésre válaszolsz, akkor csak egy szimpla köszönés ( ami szerintem el is hagyható hiszen ha kommentelsz akkor sem köszönsz feltétlen) azt hiszem annó nyelvvizsgán Origon nem kellett köszönni sem. Ha viszont tanácsadó komment/email pl vagy egy posztra válaszolsz amit egy ember vetett fel, és esetleg a problémájára vár választ akkor igen köszönj baráti módon és egy szimpla elköszönés :) Dátumot hivatalos levélnél kell írni, emaileknél nem:) Sajnos ilye blog/review dologgal nem találkoztam még :( Úgy gondolom, hogy én is címet adnék neki :)
2019. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell cím a review-nak sem. Köszönés meg pláne nem. Egy bevezetéssel nyiss, ahol leírod, hogy miről is van szó.
2019. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!