Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek sok 3 új nyelvet...

Szerintetek sok 3 új nyelvet elkezdeni?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a 8. osztályt és már megszereztem a középfokú angol nyelvvizsgámat, és szerintem nem kell sok a felsőfokúhoz. Közben külön tanárnál elkezdtem spanyolt tanulni, amit mindenképp most szeretnék folytatni. Viszont a leendő gimis angoltanár azt mondja hogy mivel ott két nyelvet kell tanulni, a többiek nem az én szintemen tanulnák az angolt, ezért érdemes lenne ott is 2 új nyelvet kezdeni (Orosz, Német). Szerintetek, főleg aki több nyelvet tanul egyszerre, nem lenne az túl sok?

2016. jún. 17. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre akkor tanulj 3 nyelvet, ha nyelvzseni vagy. Minden mas esetben csak tulterheled magadat.
2016. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 meszike91 ***** válasza:
Szerintem is értelmetlen.
2016. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sok lenne, főleg hogy angol után a németet általában nehéznek szokták találni (én pont fordított sorrendben tanultam), főleg mivel szinte mindent ragoz. Illetve az orosz is eléggé döcögősen tud indulni, amíg szokod/tanulod a cirill betűk írását illetve kiejtését.

Én két új nyelvet tanulnék a helyedben, hidd el, ha egyszerre kezded a németet és az oroszt, ezek mellé nem fog hiányozni még egy harmadik :)

2016. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán még ha hasonlók lennének, mondjuk 3 újlatin nyelv, akkor könnyebb lenne, de az általad említettekben nem sok közös van. Az is gond lehet, hogy ha sok nyelvet tanulsz egyszerre, akkor előfordulhat hogy kevered őket akkor is, ha hasonlítanak egymásra, meg akkor is, ha nem, én már tapasztaltam ilyet.
2016. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 nyelvet elkezdeni ertelmetlen. Az angol pedig kotelezo es emelle lehet valasztani egy masikat. Nem fognak neked specko orarendet osszeallitani kulon nemettel meg orosszal.
2016. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

miért nem mész németes osztályba, hisz akkor nem kellene angolon unatkoznod?!


személyes tapasztalat: meglett a német középfokúm 8.-ban, gimiben angolt és franciát tanultam, a némettel semmit nem foglalkoztam és tádáá ma már alig tudok megszólalni

amit megtanulsz, azt tartsd karban, mert könnyen megkopik a tudás


akkor van értelme, ha szívesen csinálod :)

2016. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok lesz, főleg a többi tantárggyal együtt. Szerintem első körben válassz kettőt, aztán meglátod, mennyire bírod a terhelést.
2016. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5. valaszolo: Az egyik angol tanar mondta hogy ezt igy lehet, csinaltak mar elottem ilyet.

6. valaszolo: Ettol en is tartok, de a spanyol tanarom egyben az angol tanarom, ugyhogy angolozni is szoktam vele. Csak nem tudok hogy elkezdeni 3 nyelvet a javamra valna, mert igy lehet hogy 3 nyelvet beszelnek 12. re alapfokon, ha viszont csak 2-t kezdek el tanulni akkor azt a 2-t tudnam kozepfokon.. Igazabol, szerintem is a 2. opcio a hasznosabb. Aztan, meg elottem az elet, tanulhatok meg egy csomo nyelvet :) Koszonom a valaszokat! :)

2016. jún. 17. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Max akkor van értelme ha a nyelvek nagyon hasonlóak pl cseh, szlovák, vagy olasz, román,
2016. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!