Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi kell ahhoz, hogy fordító...

Mi kell ahhoz, hogy fordító lehessek?

Figyelt kérdés

Érettségi után hova menjek tovább, ha fordító szeretnék lenni?

Mik az érettségi követelmények?



2019. aug. 31. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fordítói és tolmács képzés mesterképzésen indul. Az érettségi mindegy, mivel bármilyen alapszak után lehet menni, de nyelvvizsga kell. "A" nyelv az a magyar, a "B"nyelvből felsőfokú nyelvvizsga kell a "C" nyelvből pedig középfokú. De pl. a Pázmányon lehet választani csak A-B nyelvet is (egynyelvű fordító). A legtöbb helyen viszont kötelező a B és a C nyelv is és a Pázmányon kívül az egyiknek mindenképp az angolnak kell lenni. (Pázmányon angol helyett olaszt is lehet választani, én magyar-olaszra megyek). A BME-n van kimondottan szakfordító, de erről inkább az írjon aki oda jár, mivel nincs tapasztalatom.

Milyen nyelven szeretnél?

2019. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

A nyelvet még nem döntöttem el.

2019. aug. 31. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt nézd miket tudsz párosítani, mert olyat nem tudsz sehol hogx nemet spanyol vagy orosz francia (most csak nondtam 2 peldát).
2019. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!