Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 és c1 szint (angol) különbség?

B2 és c1 szint (angol) különbség?

Figyelt kérdés
Mire fektessem a hangsúlyt, miben várnak el többet,?

2019. szept. 3. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szokincs, szohasznalat,
2019. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

B2 az kb olyan, minthogy tudsz kenyeret kérni a boltban, eltársalogni alapvető dolgokról.

A c1-gyel meg szakdolgozatot írsz egy adott szakterület szókincsével, választékosan ki tudod magad fejezni bármiről és bármilyen helyzetben is legyen szó. Mindent megértesz, minden újságot, rádiót, könyvet élvezettel és erőlködés nélkül fogyasztasz.

2019. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amiket írtál a c1-ről az rám igaz :) bár nem nyelvtani vonzatok mennyire kellenek? Azokat kéne gyakoroljam. Meg a phrasal verb-öket.
2019. szept. 4. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát én is ezt írtam a c1-ről egy másik kérdés alatt, csak pár divatos témát konkretizáltam is, erre valami balról jövő némi szerv azt írta, hogy ilyenek nincsenek. :D
2019. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Netről letölthetsz egy próbafeladatsort (biztos találsz, minden nyelvvizsgának van kb. neten elérhető és abból megítélheted, hogy hol tartasz.

Esetleg ha kifogsz egy ingyenes próbavizsgát, az még pontosabb visszajelzést ad.


Amúgy phrasal verbekre a Cambridge English Phrasal Verbs in Use sorozata tök jó (meg igazából az egész in Use sorozat, nyelvtanra is van).

2019. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!